اخبار

استاندار زنجان گفت:

صادرات باید دغدغه مدیران شده تا مشکلات حل شود

صادرات باید دغدغه مدیران شده تا مشکلات حل شود
استاندار زنجان تاکید کرد: صادرات باید دغدغه مدیران شده تا مشکلات حل شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،  کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به نقل از خبرگزاری  ایسنا، فتح‌الله حقیقی  در دومین کارگروه توسعه صادرات استان، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع‌مقدس و تبریک به مناسبت بازگشایی مدارس، اظهار کرد: در حال حاضر همه واقف باشند که باید از حرف‌ها کم و اقدام عملی انجام شود و هر کس اقدام عملی انجام دهد، موفق‌تر است. امروز باید صادرات مسئله و دغدغه شود تا مشکلات حل شود.

این مسئول ادامه داد: وقتی در رابطه با صادرات و هیئت‌های تجاری صحبت می‌شود، باید عایدی آن آسیب‌شناسی شود و اعزام هیئت‌ها حتما باید نتیجه عملی داشته باشد. انتظار می‌رود سازمان صمت استان خروجی نمایشگاه‌های برگزار شده و سفر هیئت‌های اعزامی به خارج از کشور را برای حداقل سه سال گذشته، آسیب‌شناسی کند.

وی با اشاره به دیدار با هفت سفیر در استان زنجان، افزود: در دیدار با این سفرا پیشنهاد تشکیل کمیته مشترک با این کشورها مورد استقبال قرار گرفت، به همین خاطر سازمان صمت باید اقدامات انجام ‌شده در این رابطه را مورد بررسی قرار دهد، از آنجایی که ۶۱ درصد تجارت استان با کشور ترکیه است باید موضوعاتی از قبیل ایجاد شهرک ترک در زنجان نیز بررسی شود.

حقیقی تصریح کرد: در رابطه با تجارت باید جلسات متعددی تشکیل و مشکلات و موارد با سرعت بیشتری حل شود. همچنین باید سرعت اجرا و عملیاتی‌ شدن کارها نسبت به پروژه و مشکلات استان بیشتر شود. علاوه ‌بر آن باید نتایج سفرها و هیئت‌های اعزامی پیگیری شود تا اهدافی که به دنبال آن هستیم، به بار بنشیند.

وی با بیان اینکه هر چه که در استان هزینه می‌شود، بیت‌المال است، گفت: در ارتباط با ایجاد نمایشگاه ساخت داخل و رونق تولید در استان باید توجه داشت که هدف از برگزاری نمایشگاه این است که منجر به قرارداد عملی شده و به نخبگان نیز در این زمینه فراخوان داده شود تا نیازهای وارداتی استان در اختیار آنان قرارگیرد تا مشخص شود که کدام ‌یک ‌از این افراد و یا شرکت‌ها توان انجام این کار را دارند.

استاندار زنجان با تاکید بر فرهنگ‌سازی برای استفاده از توان داخلی، یادآور شد: نیروهای مسلح کشور با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که علیه آنان اعمال شده، در ساخت ادوات مورد نیاز خود موفق بودند و این بخش باید به عنوان الگو در کشور مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه فرهنگ‌سازی لازم نیز انجام شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، ۹۰ درصد صادرات استان را شامل انواع شمش‌های فلزی دانست و عنوان کرد: با محدودیت‌هایی که از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به صادرات شمش‌های فلزی اعمال شده، صادرات استان کاهش یافته که باید در نیمه دوم افزایش یابد. همچنین باید توجه داشت فقط تامین نیاز داخل سبب کاهش صادرات نیست، بلکه مشکلاتی نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد و راهکار عملی تجار و بازرگانان این حوزه نیز باید برای تصمیم‌گیری مدنظر باشد.

وی خاطرنشان کرد: بهتر است در اعزام هیئت‌ها به خارج، اهدافی تعیین و جلسات این حوزه نیز بیشتر شود تا مسائل مربوط به تجارت، زودتر و با کیفیت بیشتری حل شود.

۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید