اخبار

با تعین وتکلیف زمینهای خارج محدوده ازمشکلات آینده جلوگیری میشود

با تعین وتکلیف زمینهای خارج محدوده ازمشکلات آینده جلوگیری میشود
مدیرکل تعاون استان در جلسه شورای قضایی استان زنجان گفت: این اراضی توسط برخی تعاونی‌های مسکن خریداری شده است. وی با بیان اینکه اگر این زمین‌ها تعیین تکلیف نشوند در آینده ممکن است دچار مشکلاتی شویم،

مدیرکل تعاون استان در جلسه شورای قضایی استان زنجان گفت: این اراضی توسط برخی تعاونی‌های مسکن خریداری شده است.
وی با بیان اینکه اگر این زمین‌ها تعیین تکلیف نشوند در آینده ممکن است دچار مشکلاتی شویم، اظهار داشت: عمده این اراضی در کنار اراضی محدوده شهری قرار دارند.

 
مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه 100 هکتار زمین توسط تعاونی مسکن کارگران در خارج از محدوده خریداری شده است، تصریح کرد: از این مقدار 70 هکتار به نام یک فرد صادر شده است که اگر مشکلی به فرد پیش بیاید برگرداندن زمین با مشکل مواجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه در حاضر مشکلی از بابت انتقال وجود ندارد چرا که فرد حاضر است این انتقال صورت بگیرد، ادامه داد: کاری که توسط تعاونی کارگران انجام شده است با قانون مغایرت دارد.

 
متوسلین خاطر‌نشان کرد: 30 هکتار از زمین باقی مانده نیز به نام روستاییان است که برای انتقال وکالت داده شده است.
وی با بیان اینکه این زمین 100 هکتاری در جارچی واقع شده است، افزود: برای خرید این زمین 2 هزار و 700 نفر اعضای تعاونی کارگران مشارکت داشته‌اند.

 
مدیرکل تعاون استان زنجان با اشاره به اینکه امکان دارد برای این زمین در آینده مشکلاتی پیش بیاید، گفت: باید زودتر این زمین تعیین تکلیف شده و تعاونی باید مالکیت خود را بر این زمین تثبیت کند.

 
در ادامه جلسه مدیر کل ثبت اسناد استان زنجان گفت: باید برای تعاونی‌ها کار کردن در یک محدوده خاص فرهنگ‌سازی شود.
متوسلین افزود: ما در ذات امر مخالف این هستیم که تعاونی های مسکن وارد خرید و فروش اراضی فاقد کاربری مسکونی شوند و تا جای ممکن نیز جلوی این امر را گرفته ایم، اما بحث این تعاونی استثنا است و بحث در این زمینه، بحث پیشگیری از مشکلات احتمالی است.
وی در تشریح مشکلات تعاونی مسکن هنرمندان زنجان نیز ابراز داشت: به جهت مشکلاتی که در این تعاونی وجود داشت و این احتمال می رفت که در آینده معضلی برای شهر و دستگاه های مختلف ایجاد شود، با همکاری و تعامل دادستانی، اسناد و مدارکی که احتمال می رفت به نوعی مخدوش شوند، در اختیار فرد امینی قرار گرفت، تا زمان انتخاب هیأت مدیره جدید از این مدارک نگهداری کند
۲۶ شهریور ۱۳۸۸ ۱۱:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید