اخبار

پرداخت مستمری ماهانه به بیش از ۱۵ هزار مددجوی بهزیستی

پرداخت مستمری ماهانه به بیش از ۱۵ هزار مددجوی بهزیستی
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از پرداخت بیش از ۳ میلیارد تومان به ۱۵ هزارمددجوی دارای پرونده حمایتی و توانبخشی خبرداد و گفت : اطلاعات این افراد در سامانه ثبت مددجویان بهزیستی استان درج و مستمری به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود.

به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان زنجان محمد محمدی با اشاره به نقش مددکاران به عنوان برنامه‌ریزان در بازتوانی افراد آسیب دیده اظهار کرد: از ماموریت‌های خطیر سازمان بهزیستی آگاه‌سازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح دانش و آگاهی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی است و از سویی دیگر حمایت از زنان سرپرست خانوار است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خاطر نشان کرد:  مددکاران اجتماعی از طریق ورود و مشاهده  زندگی مددجو به طور مستقیم رفتارها و ارتباطات مددجو و خانواده او را مشاهده و مورد بررسی قرار می‌دهند و به تشخیص و ارزیابی مشکل می‌پردازند. و در صوت لزوم در محیط خانوادگی و اجتماعی مددجو تغییر بوجود می‌آورند.

وی بیان کرد: در حوزه اجتماعی ۷ هزار و ۶۸۶ پرونده مددکاری در سامانه ثبت شده که از این تعداد ۵ هزار و ۳۹۰ پرونده، مربوط به زنان و خانواده است که ۳۳ درصد از مجموع پرونده‌ها به تعداد ۳ هزار و ۶۳۸ پرونده خانواده‌هایی است که مستمری، دریافت می‌کنند.

محمدی تصریح کرد: در حوزه توانبخشی نیز در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار پرونده تحت حمایت سازمان وجود دارد که ۱.۷ درصد از جمعیت کل استان را شامل می‌شود که ۲۶ درصد این افراد به تعداد بیش از ۱۱ هزار نفر از معلولین و بیماران اعصاب و روان مستمری بگیر سازمان است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان ادامه داد: همچنین تعداد ۵۷ مرکز غیردولتی (روزانه، شبانه‌روزی، ویزیت در منزل و مرکز مراقبت در منزل و کلینیک) در حوزه توانبخشی وجود دارد که در مجموع ۷.۲ درصد معلولان که شامل ۱۱ هزار و ۴۳۲  معلول بهره‌مند از خدمات این مراکز هستند و  ثبت دریافت مستمری نیز بر اساس اعتبارات ابلاغی از سازمان بهزیستی کشور و  بر اساس اطلاعات ثبت شده در پرونده مددکاری و  با تایید مددکار صورت می گیرد.

وی افزود: در واقع اقدامات و حمایت‌های مالی تنها بخشی از فرایند ارائه خدمات مددکاری اجتماعی است برای رسیدن به این هدف مددکاران اجتماعی اغلب باید توانایی‌های اعضای مددجو، خانواده، خویشاوندان،  بزرگان محلی و سایر افراد تأثیر گذار جامعه را شناسایی کرده و در راستای رفع مشکلات مددجویان استفاده کنند.

محمدی فراهم نمودن زمینه‌های مشارکت خدمت‌گیرندگان در حل مسائل اجتماعی اقتصادی مربوط به خود را مهم دانست و تصریح کرد: تغییر نگرش جامعه هدف و منافع حاصل از خدمات،  شناساندن استعداد قابلیت‌های فردی و جمعی جامعه هدف و  فراهم آوردن و تبدیل توانایی‌های بالقوه فرد به  بالفعل، تلاش در راستای افزایش اعتماد به نفس و قدرت تصمیم‌گیری خدمت‌گیرندگان در حل مشکلات و فراهم کردن زمینه‌های رشد استعدادها و مساعدت برای ارتقای دانش و آگاهی خانواده از دیگر اهداف اساسی مددکاری اجتماعی می‌باشد.

مدیرکل بهزیستی با اشاره به اینکه مددکاران اجتماعی دارای توانایی منحصر به فرد برای ارزیابی وضعیت و انتخاب بهترین مداخله‌ای که مناسب فرد و جامعه است می‌باشند، عنوان کرد: ضرورت معرفی فعالیت‌های مددکاری اجتماعی در رسانه‌های گروهی و تلاش در راستای شناسایی منابع گسترده اجتماعی، راه را برای اقدامات مؤثر مددکاران اجتماعی هموارتر می‌کند.

۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید