اخبار

افزایش ۳۵ درصدی به‌ کار گماری کارجویان از طریق مراکز کاریابی زنجان

افزایش ۳۵ درصدی به‌ کار گماری کارجویان از طریق مراکز کاریابی زنجان
سرپرست اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد: به کار گماری کارجویان از طریق مراکز کاریابی استان زنجان طی ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ درصد رشد یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، بهزاد پرویزی گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری تعداد ۹۵۳ کارجو از طریق مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی استان بکارگماری شدند که این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۳۵درصد رشد دارد.

سرپرست اداره اشتغال و هدایت نیروی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ادامه داد: بیشترین به کار گماری کارجویان از طریق کاریابی در شهرستان ابهر محقق شده است.  
وی خاطرنشان کرد: در کسب فرصت‌های شغلی نیز شاهد رشد ۳۰ درصدی نسبت به ۶ ماهه نخست سال ۹۷ هستیم که این موضوع نشان از فعالیت مستمر و قابل قبول کاریابی های استان است.

گفتنی است در زمان حاضر در استان زنجان ۱۷ مرکز کاریابی فعال است.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر اساس گزارش مرکز آمار، شمار شاغلان در این استان با افزایش نزدیک ۱۹ هزار نفری از میزان ۳۲۱ هزار و ۵۴۱ نفر در سال ۹۶ به ۳۴۰ هزار و ۴۳۹ نفر در سال ۹۷ رسید.

همچنین نرخ بیکاری استان زنجان از میزان ۱۰.۳ درصد در سال ۹۶ به ۸.۵ درصد در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد.

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید