اخبار

افزایش ۶.۴ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی در زنجان

افزایش ۶.۴ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی در زنجان
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در زمان حاضر زنجان در شاخص نرخ مشارکت اقتصادی، رتبه نخست را در بین استان‌های کشور دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان در نیمه نخست امسال روند افزایشی داشته است، افزود: برای این نرخ در استان طی فصل بهار امسال نیز، رقم ۴۴.۶ درصد ثبت شده بود.  

نرخ مشارکت اقتصادی یا همان نرخ فعالیت، شامل نسبت جمعیت فعال (شاغل و بیکار) به جمعیت در سن کار است.

یوسفی همچنین به کاهش نرخ بیکاری در استان در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری در استان از رقم ۷.۱ درصد در تابستان سال گذشته به رقم ۵.۲ درصد در تابستان امسال رسید که در این شاخص نیز زنجان رتبه نخست را در کشور به دست آورده است.  

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان سال گذشته از مجموع افزایش ۴۶۴ هزار نفری شاغلان کشور، ۱۹ هزار فرصت شغلی معادل ۴ درصد آن در این استان محقق شد.

وی افزود: میزان جمعیت بیکار استان نیز از رقم ۳۶ هزار و ۹۰۶ نفر نفر در سال ۹۶ به رقم ۳۱ هزار و ۶۰۰ نفر در سال ۹۷ کاهش یافت.

یوسفی خاطرنشان کرد: بهبود شاخص های حوزه اشتغال در استان نشان می دهد که مجموع فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی توانسته است به تقاضای جمعیت جویای کار شامل جمعیت جویای کار سال‌های قبل و جمعیت افزوده به جمعیت فعال استان پاسخ مثبت ارائه کند.

بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان امسال، میزان مشارکت اقتصادی در استان زنجان به ۵۰.۲ درصد رسید که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶.۴ درصد افزایش دارد.

۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید