اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

صنایع‌دستی یکی از حوزه‌های اشتغال‌زا در زنجان است

صنایع‌دستی یکی از حوزه‌های اشتغال‌زا در زنجان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان گفت: صنایع‌دستی، یکی از حوزه‌هایی است که از ظرفیت زیادی برای اشتغال‌زایی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  محمدرضا یوسفی  با اشاره به وضعیت اشتغال استان زنجان در نیمه اول امسال، نرخ بیکاری در استان را طی این مدت ۵.۲ درصد عنوان کرد و با یادآوری اینکه این عدد حاکی از آن است که زنجان یکی از استان‌هایی است که کم‌ترین نرخ بیکاری را در کشور دارا است، افزود: بی‌شک مرور آمار نرخ بیکاری استان حاکی از آن است که یکی از رویکردهای استان در این زمینه، کاهش نرخ بیکاری بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه نرخ مشارکت اقتصادی مردم استان زنجان با بیش از ۵۰ درصد، بالاترین رقم مشارکت اقتصادی کشور را در تابستان امسال به خود اختصاص داده است، ادامه داد: یکی از حوزه‌های اشتغال‌زا در استان، حوزه صنایع‌دستی است و در حال حاضر ۷۰۰۰ نفر در استان در این عرصه مشغول به کار هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان در ادامه با بیان اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در راستای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان، اهتمام به مشاغل روستایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی است که در این بخش وجود دارد، اظهار کرد: برای تحقق این امر، طرح‌های مختلف اشتغال‌زایی در مناطق روستایی برنامه‌ریزی شده و نظارت کافی نیز برای اجرای قانونی این طرح‌ها صورت می‌گیرد.

یوسفی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی از مسیری که برای این طرح‌ها تعیین شده است، منحرف شود، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف کمیته نظارت و دبیرخانه کارگروه اشتغال استان، نظارت بر حسن اجرای این طرح‌ها است و در صورت مشاهده تخلف، با متخلفان برخورد خواهد شد.

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید