اخبار

۲۲۰ تخت در بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان فعال است

۲۲۰ تخت در بیمارستان‌های تامین اجتماعی زنجان فعال است
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: پنج مرکز درمانی سرپایی تامین اجتماعی استان شامل ۲ مرکز در شهر زنجان و سه مرکز دیگر در شهرهای ابهر، خرمدره و قیدار فعال هستند و به گروه‌های هدف خدمات ارائه می دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، دکتر علی محمدی افزود: توسعه درمان از جمله اولویت‌های درمان تامین اجتماعی استان است که در این راستا درمانگاه شفای ابهر و سهروردی قیدار بصورت ۲ شیفته فعالیت می‌کنند، اما با توجه به مشکل تامین پزشک در درمانگاه قیدار این روند در زمان حاضر منتفی شده است.

وی اضافه کرد: طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان‌های تامین اجتماعی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده این سازمان بوده که این مهم در بیش از یک‌هزار و ۶۵۰ مترمربع (۶۰ درصد) فضاهای بستری بیمارستان های تامین اجتماعی استان عملیاتی شده است.

این مسئول یکی از اقدامات مهم درمان تامین اجتماعی استان را نظام ارجاع عنوان کرد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته گام‌های جدی در ارتباط با نظام ارجاع بیماران در کشور برداشته شده و در این میان سازمان تامین اجتماعی کشور پنج استان را به عنوان نمونه برای اجرای این طرح در نظر گرفته که زنجان جزء این مراکز است.
وی اظهار داشت: هدف اصلی اجرای طرح این است که بیماران در مرحله نخست و برای تشخیص بیماری به پزشک عمومی در سطح یک مراجعه می کند و سپس در صورت نیاز به سطوح ۲  و سه ارجاع داده شوند.  

محمدی افزود: این طرح از هدررفت منابع درمانی به شدت جلوگیری می‌کند و علاوه بر آن، طرح حذف دفترچه‌های درمانی نیز برای اولین بار در مراکز درمانی ملکی سازمان اجرا شده و خدمات تشخیصی و درمانی بصورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

این مسئول یادآور شد: طی سال گذشته یک میلیون و ۶۰ هزار مورد مراجعه سرپایی در مراکز درمانی این استان به ثبت رسید که از این تعداد حدود ۲۱ هزار مورد بستری، ۱۰ هزار و ۸۰۰ مورد عمل جراحی و پنج هزار و  ۳۰۰ مورد نیز موالید بوده است.

به گفته محمدی، تامین اجتماعی در ۲ بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات خود را به گروه‌های تحت پوشش ارائه می‌کند که در حوزه درمان مستقیم و بر اساس آمار ارائه شده سازمان تامین اجتماعی ۴۱۲ مرکز درمانی در سطح کشور دارد که از بزرگترین و مجهزترین بیمارستانها تا دور افتاده ترین نقاط  کشور را خدمت رسانی می کند.

تامین اجتماعی استان زنجان هم‌اکنون هفت مرکز درمانی دارد که از این تعداد مرکز بستری بیمارستان امام‌حسین(ع) واقع در شهر زنجان با ۱۴۲ تخت و بیمارستان امید ابهر با ۷۸ تخت و در مجموع ۲۲۰ تخت فعال به گروه‌های هدف خدمات‌رسانی می‌کنند.

۲۳۰ پزشک عمومی، متخصص و دندانپزشک، ۱۳۵ مرکز پاراکلینیک شامل رادیولوژی، آزمایشگاه، ۳۵ درمانگاه خصوصی و دولتی و ۱۲ بیمارستان در استان زنجان طرف قرار داد تأمین اجتماعی هستند.

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید