اخبار

تماس 2 هزار زنجانی با سامانه «123»

تماس 2 هزار زنجانی با سامانه «123»
مدیرکل بهزیستی استان زنجان از تماس 2 هزار زنجانی با سامانه «123» خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های اورژانس اجتماعی شناسایی آسیب‌های اجتماعی است.

محمد محمدی قیداری اظهار کرد: یکی از خدماتی که بهزیستی به شهروندان ارائه می‌دهد، مربوط به خط 123 است،

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر با توجه به حمایت‌های خاص سازمان بهزیستی و امکانات و تجهیزات فراهم شده، همه مراکز استان‌های کشور زیر پوشش این خط قرار گرفتند، گفت: این فعالیت از حوزه خاص کودک آزاری فراتر رفته و سایر گروه‌های در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی را نیز شامل می‌شود.

وی در ادامه به روند فعالیت خط 123 اشاره کرد و گفت: در ابتدای آغاز به کار این خط تلفنی، انجام مداخلات در موارد کودک‌آزاری مورد توجه بود، اما سپس با فراهم ساختن تجهیزات مورد نیاز زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه همسرآزاری، خودکشی  و... به موارد فعالیتی 123 اضافه شد.

محمدی قیداری با اشاره به اینکه در دسترس قرار دادن خدمات تخصصی به تمامی افراد جامعه، مداخله تخصصی موثر به منظور کاهش جرائم و جلوگیری از تشدید بحران و آسیب‌های اجتماعی و کاهش صدمات بر اقشار در معرض آسیب، مداخلات تخصصی به اقشار آسیب‌پذیر برای دستیابی به حقوق و توانمندسازی آنان و ارائه راهنمایی‌های لازم از اهداف فعالیت مرکز اورژانس اجتماعی است، تصریح کرد: بحث ارتقای توانمندی‌های افراد در معرض آسیب نیز از دیگر اولویت‌ها در راه‌اندازی این مرکز است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اورژانس اجتماعی شناسایی آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: مداخلات بهزیستی می‌تواند در توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی و بازگشت آنها به زندگی سالم نقش مهمی را ایفا کند و بسیاری از خشونت‌های خانگی و آسیب‌های اجتماعی با مداخلات تیم‌های کارشناسی حل شود.

محمدی با اشاره به اینکه خودروهای خدمات سیار و خط تلفن 123 بهزیستی استان زنجان همه روزه و بصورت 24 ساعته آماده دریافت تماس‌های عموم و مداخله در بحران است، تصریح کرد: در حال حاضر پنج خودروی خدمات سیار در شهرستان‌های زنجان، ابهر، خرم‌دره، خدابنده و طارم آماده ارائه خدمات و مداخله در بحران و کمک به افراد آسیب دیده اجتماعی است.

وی در ادامه با اشاره به ارجاع 129 زوج تماس گیرنده با خط 123 به مرکز مداخله در کاهش طلاق بهزیستی افزود: این نهاد حمایتی تخصصی از طریق خط تلفن اورژانس اجتماعی 123، خودروهای خدمات سیار، مراکز مداخله در بحران و پایگاه‌های خدمات اجتماعی آماده ارائه خدمات اجتماعی به خانواده‌ها و افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: امسال بیش از 2 هزار نفر با این شماره تماس گرفتند که نزدیک به 600 مورد به مرکز مداخله در بحران ارجاع داده شده است که از این آمار نزدیک به 700 تماس تلفنی به مشاوره 1480 بهزیستی برای راهگشایی و ارتقای سطح آگاهی ارجاع شده است.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید