اخبار

افزایش 104 درصدی کمک خیرین در طرح مفتاح‌الجنه

افزایش 104 درصدی کمک خیرین در طرح مفتاح‌الجنه
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: خیرین امسال بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان در قالب طرح مفتاح الجنه در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت کرده‌اند.

هدایت صفری  با اشاره به اجرای طرح مفتاح‌الجنه توسط کمیته امداد به منظور بررسی بیشتر مشکلات مددجویان اظهار کرد: این طرح با حضور و همکاری خیرین و مسؤولان اجرایی می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به آموزه‌های دینی نقل شده در ارتباط با دیدار با افراد نیازمند تصریح کرد: در همین راستا امسال با 8 هزار و 136 مددجوی زنجانی دیدار شد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح مفتاح الجنه به‌ منظور دیدار با مددجویان تحت حمایت به‌ ویژه ایتام و محسنین و بیماران صعب‌العلاج، نیازمند و تفقد و دلجویی از آنها با استفاده از ظرفیت خیران و دستگاه‌ها از اولویت‌های کمیته امداد اجرایی می‌شود، اضافه کرد: خیرین امسال بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان در قالب طرح مفتاح الجنه در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت کرده‌اند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 104 درصد رشد داشته است.
صفری همچنین از انجام 4 هزار و 566 دیدار با حضور میهمانان خارج از مجموعه کمیته امداد خبر داد و افزود: میزان کمک این میهمانان بیش از 844 میلیون تومان کمک نقدی و کالایی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه از افزایش سرانه دریافتی ایتام مشمول طرح محسنین و اکرام ایتام خبر داد و اضافه کرد: با مشارکت مطلوب خیران و حامیان زنجانی میانگین سرانه ماهیانه ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان به 505 هزار تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های کمیته امداد در ارائه خدمات به جامعه هدف بهره‌گیری از ظرفیت مراکز مردمی است، گفت: در این راستا از چند سال قبل مراکز نیکوکاری فعالیت خود را در سطح کشور و البته استان زنجان آغاز کرده‌اند.

صفری با بیان اینکه طی سال‌جاری مقرر است تعداد مراکز نیکوکاری استان به 110 مرکز افزایش یابد، گفت: هدف از ایجاد مراکز نیکوکاری بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در جامعه برای کمک به نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه فعالیت در مراکز نیکوکاری افتخاری انجام می‌شود، تصریح کرد: هیأت امنای مراکز نیکوکاری معتمدان، ائمه جمعه و جماعت و خیران بومی شهرها و محلات هستند.

۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید