اخبار

بکارگیری پاره‌وقت بازنشستگان در اتاق تعاون بلامانع است

بکارگیری پاره‌وقت بازنشستگان در اتاق تعاون بلامانع است
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه طبق قانون به کارگیری بازنشستگان به صورت پاره وقت با یک سوم حقوق منع قانونی ندارد، گفت: در اتاق تعاون زنجان نیز افرادی که عنوان می‌شود بازنشسته هستند به همین شکل فعالیت دارند.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی پاکمنش در مصاحبه با خبرنگار فارس در ارتباط با نامه دادستان زنجان مبنی بر عدم استفاده از بازنشستگان در اتاق تعاون استان زنجان اظهار کرد: این نامه با قید شرایطی نوشته شده است، یعنی اشتغال تمام وقت بازنشستگان را غیرقانونی اعلام کرده است، در صورتی که طبق قانون به کارگیری بازنشستگان به صورت پاره وقت منع قانونی ندارد.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه طبق قانون به کارگیری بازنشستگان به صورت پاره وقت با یک سوم حقوق منع قانونی ندارد، گفت: در اتاق تعاون نیز افرادی که عنوان می‌شود، بازنشسته هستند به همین شکل فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه قانون مصوب مبنی بر عدم به کارگیری بازنشستگان مربوط به سال 1395 است، تصریح کرد: اگر افرادی ادعای تخلف مبنی بر بکارگیری بازنشستگان دارند، چرا از همان سال اقدام نکردند و در مدت زمانی که خودشان در هیأت رئیسه حضور داشتند، از افراد بازنشسته استفاده می‌کردند.

پاکمنش با اشاره به اینکه کمک دولتی اتاق تعاون بسیار محدود است و وضعیت مالی اتاق نیز چندان تعریفی ندارد، گفت: با این شرایط فعالیت یک بازنشسته آنهم به صورت پاره وقت مشکلی برای اتاق ایجاد نخواهد کرد.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه مبلغ ناچیز کمک دولتی مربوط به شکل‌گیری تعاونی‌ها است، افزود: به نظر می‌رسد برخی از افراد که خود تخلفات بسیاری را در گذشته مرتکب شده‌اند، با بیان موضوعات واهی و بدون سند به دنبال جریان‌سازی در فضای مجازی هستند.

وی با اشاره به اینکه هرکسی برای ادعای خود باید سندی داشته باشند، تصریح کرد: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که هیأت مدیره قبلی به علت اینکه ریاست این دوره را در اختیار ندارند، توسط یک شخص که هیچ سندی برای ادعایش ندارد به دنبال تخریب اتاق و هیأت رئیسه فعلی است.

پاکمنش همچنین در ارتباط با پاسخ به نامه دادستان مبنی بر عدم به کارگیری بازنشستگان نیز گفت: در این ارتباط توضیحات لازم مبنی بر شرایط به کارگیری بازنشستگان داده شده است.

۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید