اخبار

سهم ۴۴میلیارد ریالی مشاغل خانگی از تسهیلات اشتغال در زنجان

سهم ۴۴میلیارد ریالی مشاغل خانگی از تسهیلات اشتغال در زنجان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در سال جاری ۴۴ میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از مشاغل خانگی در این استان اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  افزود: در سال جاری سهم مشاغل خانگی از تسهیلات اشتغال در سطح کشور به یک چهارم سال گذشته کاهش یافته است ولی این کاهش در استان به مراتب کمتر بود.

وی ادامه داد: سال گذشته سهم تسهیلات مشاغل خانگی در استان ۱۳۴ میلیارد ریال بود که بیش از ۱۰۲ میلیارد ریال آن از طریق بانک های عامل به متقاضیان واجد شرایط اعطا شد.

یوسفی گفت: بیش از ۸۰ درصد مشاغل خانگی در استان زنجان مربوط به بانوان و در رشته های صنایع‌دستی فرش بافی و خدمات است.

مدیرکل  تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: از سال ۹۰ همزمان با آغاز اجرای طرح مشاغل خانگی تاکنون بیش از ۱۵ هزار مجوز در بخش مشاغل خانگی در استان زنجان صادرشده است.

وی با بیان اینکه کسب و کارهای خانگی راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در دنیا محسوب می شود، اظهار داشت: قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای قابل توجهی برای شاغلان آنها می شود، که از آن جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و رفت و آمد، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجربه ها از طریق آموزش غیر رسمی به شیوه استاد - شاگردی بین اعضای خانواده اشاره کرد.

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید