اخبار

اشتغال 7 هزار نفر در حوزه صنایع دستی

اشتغال 7 هزار نفر در حوزه صنایع دستی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌های اشتغالزا در استان صنایع دستی است، گفت: در حال حاضر 7 هزار نفر در این عرصه مشغول به کار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در بحث اقتصاد باید به آن توجه ویژه شود، تعاونی‌هاست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و 179 تعاونی در استان زنجان فعال است، اضافه کرد: آمارها حاکی از آن است که 12 هزار نفر در بخش تعاون استان مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه ۳۵ درصد تعاونی‌های استان زنجان در بخش کشاورزی و ۱۷.۵ درصد در بخش خدمات فعال است، تصریح کرد: ۱۵.۵ درصد در بخش تولیدی، ۱۳.۵ درصد در بخش صنعت و مابقی نیز در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف دیگر فعالیت دارند.

یوسفی با بیان اینکه میزان صادرات تعاونی‌ها در 6 ماهه گذشته ۸۰۳ هزار دلار بوده است، گفت: با این حجم صادرات اما یکی از مهمترین مشکلات تعاونی‌ها، نبود بازار مطمئن برای محصولاتشان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تعاونی‌ها واحدهای کوچک اقتصادی هستند که در تولید ملی نقش دارند، گفت: ۲۵ درصد از سهم اشتغال و اقتصاد در بخش تعاون تعریف شده است. 

وی در ادامه به نرخ مشارکت اقتصادی زنجانی‌ها اشاره کرد و افزود: نرخ مشارکت اقتصادی مردم استان زنجان با بیش از ۵۰ درصد، بالاترین رقم مشارکت اقتصادی کشور است که موفقیت بزرگی برای استان محسوب می‌شود.

یوسفی با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌های اشتغالزا در استان صنایع دستی است، اضافه کرد: در حال حاضر 7 هزار  نفر در استان در این عرصه مشغول به کار هستند.

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید