اخبار

880 هزار زنجانی عضو تعاونی هستند

880 هزار زنجانی عضو تعاونی هستند
معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از عضویت 880 هزار زنجانی در تعاونی‌های زنجان خبر داد و گفت: به منظور آنلاین شدن کار تعاونی‌ها، سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی فعال شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی پاکمنش  از راه‌اندازی سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی خبر داد و اظهار کرد: هدف از این کار یکپارچگی در ثبت اطلاعات تعاونی‌ها است.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به روند ثبت اطلاعات در این سامانه گفت: همچنین با این سامانه تشکیل تعاونی اتحادیه از طریق سامانه مذکور بدون نیاز به مراجعه متقاضی به ادارات و به صورت خدمت الکترونیکی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در روند فعالیت این سامانه مجموع زمان رسیدگی به درخواست و مدارک متقاضیان در سامانه مذکور نباید از پنج روز کاری تجاوز کند، گفت: بعد از تأیید مدارک در سامانه، موافقت‌نامه تشکیل تعاونی، اساسنامه و سایر مکاتبات و مجوزهای مورد نیاز برای تشکیل تعاونی به صورت خودکار صادر می‌شود.

پاکمنش در ادامه گزارشی از تعداد تعاونی‌های فعال در استان زنجان ارائه کرد و افزود: در مجموع در کل استان یک هزار و 162 تعاونی با اشتغالزایی 11 هزار و 678 نفر فعال است.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه 86 تعاونی در شهرستان ابهر فعال است که از این محل برای 727 نفر اشتغالزایی شده است و از محل فعالیت 39 تعاونی در ایجرود برای 187 نفر اشتغالزایی شده است، گفت: در خدابنده نیز 256 تعاونی با اشتغالزایی یک هزار و 668 نفر فعال است.

وی با اشاره به اینکه تعداد تعاونی‌های فعال شهرستان خرم‌دره 81 واحد با اشتغالزایی برای 938 نفر است، اضافه کرد: همچنین در شهرستان زنجان نیز 451 تعاونی فعال است و از این طریق برای 4 هزار و 916 نفر اشتغالزایی شده است.

پاکمنش همچنین تعداد تعاونی‌های فعال شهرستان سلطانیه را هشت واحد شرکت با 133 نفر اشتغالزایی و طارم را 134 تعاونی با 2 هزار و 396 اشتغالزایی اعلام کرد و گفت: همچنین در ماهنشان نیز 107 تعاونی برای اشتغالزایی 713 نفر فعال است.

معاون امور تعاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به اعضای عادی تعاونی‌های استان نیز اشاره کرد و گفت: اعضای عادی مرد تعاونی‌ها حدود 550 هزار نفر و اعضای عادی زن آنها 335 هزار نفر است.

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید