اخبار

استاندار زنجان:

۹ هزار و ۸۲۶ شغل در یک سال گذشته در زنجان ایجاد شده است

۹ هزار و ۸۲۶ شغل در یک سال گذشته در زنجان ایجاد شده است
استاندار زنجان گفت: شمار بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی این استان طی یک سال گذشته سه هزار و ۸۲۶ نفر افزایش یافته و ۶ هزار نفر نیز طی این مدت بازنشسته شده‌اند و این آمار نشان می‌دهد که ۹ هزار و ۸۲۶ شغل طی یک سال اخیر در استان زنجان ایجاد شده است.

فتح‌الله حقیقی  در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید  اظهار داشت: افزایش شمار کارگاه‌های فعال تحت پوشش تامین اجتماعی و بیمه‌شدگان حرفه ها و مشاغل آزاد و کاهش مقرری‌بگیران بیمه بیکاری نشان می‌دهد که نه تنها واحد تولیدی تعطیل شده در استان نداشتیم بلکه اشتغال افزایش و کاهش بیکاری در این استان محقق شده است. 

وی در خصوص مشکلات مطرح شده توسط بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی، خاطرنشان کرد: این مسائل با مکاتبات حل نمی‌شود زیرا هر ۲ طرف در نوشتن نامه به منافع خود می‌اندیشند.

حقیقی تصریح کرد: برای حل این مشکلات و رفع ناهماهنگی‌های موجود بین بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید گروهی متشکل از معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، دستگاه‌های متولی و بانک‌ها با همفکری یکدیگر راهکارهای جامع و عملیاتی در قالب یک الگوریتم، تعریف و بر اساس آن اقدام کنند.

استاندار زنجان افزود: در این صورت، انسجام عملی افزایش یافته و واحدهای واجد شرایط دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی می‌شوند و بانک‌ها نیز در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین دغدغه‌ها اقدام به پرداخت تسهیلات می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه تسهیلات باید به افرادی پرداخت شود که سرمایه‌گذار واقعی بوده و در پی تولید و ایجاد اشتغال هستند، گفت: فرد یا افرادی که قصد سرمایه‌گذاری و تولید ندارند نباید به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شبکه بانکی معرفی شوند.

حقیقی اظهار داشت: هدف دولت از برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این است که از واحدهای نیمه‌تعطیلی که توان تبدیل به فعال شدن دارند، حمایت کرده و از تعطیلی واحدهای فعال نیز جلوگیری کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌هایی که به شبکه بانکی معرفی می‌شوند باید بالای ۶۰ درصد پیشرفت داشته و قبل از معرفی نیز توسط بانک‌ها بازدید شوند.

مقام عالی دولت در استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بررسی و پیگیری مسائل مطرح شده از سوی بانک‌ها گفت: افزایش حدود اختیارات بانک‌های استان را نیز پیگیری می‌کنیم و وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز برای این امر، برنامه‌ای دارند.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال نیازمند تامین سرمایه ثابت و حفظ آن نیازمند تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی است، خاطرنشان کرد: برای برقراری ارتباط بین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش واحدها باید باید تعادل مناسبی بین آن‌ها برقرار باشد.

حقیقی اظهار داشت: تمام نیت و هدف ما در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان این است که ضمن جلوگیری از مصوبات بی‌ثمر، تمام مصوبات صورت‌گرفته قابلیت اجرایی و عملیاتی داشته باشند.

۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید