اخبار

پرداخت بیش از ۱۶میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان زنجانی

پرداخت بیش از ۱۶میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان زنجانی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان 'tj:بیش از ۱۶ میلیارد و ۴۵۴ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و کارگشایی از طریق صندوق امداد ولایت استان زنجان به سه هزار و ۲۱۲ متقاضی واجد شرایط پرداخت‌ شده است.

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان با اعلام این خبر به تشریح برخی فعالیت‌ها و خدمات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت شعبه زنجان پرداخت و گفت: دو مؤلفه مهم کمیته امداد، توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار و باثبات در بین خانواده‌های تحت حمایت است.

هدایت صفری بابیان اینکه هدف ما در صندوق امداد ولایت، جذب منابع قرض‌الحسنه و سپرده‌های خیرین نیکوکار است، اظهار داشت: با مشارکت خیرین و سپرده‌گذاران منابع لازم برای پرداخت تسهیلات آسان به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت فراهم‌شده و سنت نیکوی قرض‌الحسنه در جامعه توسعه می‌یابد.

وی بابیان اینکه فعالیت‌های این صندوق بر اساس ضوابط و مقررات بانک مرکزی صورت می‌گیرد، افزود:  صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت شعبه زنجان به‌منظور اشتغال‌زایی بین مددجویان و تحقق شعار سال و رونق تولید از ابتدای سال جاری ۲۶۲ فقره تسهیلات اشتغال بااعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان پرداخت کرده است.

صفری به تسهیلات کارگشایی پرداخت‌شده به مددجویان تحت حمایت از طریق این صندوق اشاره کرد و گفت: به‌منظور رفع مشکلات مددجویان تحت حمایت، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان زنجان از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۳۴۱ فقره تسهیلات کارگشایی با اعتباری بالغ‌ بر ۸ میلیارد و ۷۷۶ میلیون تومان پرداخت کرده است که در رفع نیازهای ضروری خانواده‌ها بسیار مؤثر بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان همچنین از پرداخت ۶۹ فقره وام ودیعه مسکن برای مددجویان فاقد مسکن و مستأجر اشاره کرد و افزود: برای کمک به مددجویان نیازمند فاقد مسکن ۵۷۹ میلیون تومان وام ودیعه مسکن پرداخت‌شده است.

 وی بابیان اینکه از ابتدای سال جاری ۵۴۰ مورد خدمات در بخش مسکن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ارائه‌شده است، افزود: خدمات ارائه‌شده به مددجویان تحت حمایت در این بخش در قالب ساخت، تکمیل، خرید، تعمیرات کلی و جزئی و بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن و ساخت سرویس بهداشتی در مناطق مختلف این استان بوده است که ۲ میلیارد و ۸۶۷ میلیون تومان هزینه شده است.

۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید