اخبار

برگزاری مسابقات قرآن جامعه کار و تلاش در زنجان

برگزاری مسابقات قرآن جامعه کار و تلاش در زنجان
مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: چهاردهمین دوره استانی مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کارو تلاش و خانواده آنها در زنجان برگزار می‌شود.

سجاد اجاقلو  اظهار کرد: چهاردهمین دوره استانی مسابقات قرآن کریم ویژه کارگران و خانواده آنها با هدف نشر و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه کار و تولید برگزار می‌شود.

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ قرآنی و الگوبرداری از معارف دینی و اسلامی در میان جامعه کار و تولید است، افزود: کارگران، کارفرمایان، تعاونگران و افراد تحت پوشش خدمات بهزیستی و تامین اجتماعی و خانواده‌های آنان که دارای بیمه تامین اجتماعی کارگری است، مجاز به شرکت در این دوره از مسابقات خواهند بود.

وی با بیان اینکه این دوره از رقابت‌های قرآنی در رشته‌های حفظ کل، حفظ جزء، مفاهیم، قرائت، ترتیل و تحقیق برگزار می‌شود، افزود: طبق زمان‌بندی اعلام شده مسابقات روز دهم آذرماه برگزار و  نفرات برتر در هر رشته برای حضور در مسابقات کشوری انتخاب و معرفی خواهند شد.

اجاقلو با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی به عمل آمده حدود 200 نفر در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت، گفت: نفرات برتر هر رشته در دو بخش خواهر و برادر به مسابقات کشوری راه پیدا می‌کنند که دی ماه با حضور نفرات برتر هر استان برگزار خواهد شد.

مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پایان ضمن مثبت ارزیابی کردن برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی ویژه کارگران گفت: این امر موجب ترویج زندگی قرآنی در بین جامعه کار و تولید و همچنین ترویج معارف دینی و قرآنی خواهد شد

 

وی ادامه داد: مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء و حفظ ۱۰ جزء و مفاهیم از جلد ۲۴ تفسیر نمونه در دو بخش خواهران و برادران برگزار می‌شود که در هر رشته نفر نخست، یک خواهر و یک برادر به مرحله کشوری راه می‌ِیابند.

مدیر امور اجتماعی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: جامعه هدف این مسابقات کارگران، کارفرمایان، تعاون‌گران و خانواده‌های آن‌ها است و علاقه‌مندان می‌توانند با تکمیل فرم و ارائه مدارک لازم به واحد امور فرهنگی ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌ها آمادگی خود را اعلام کنند.

وی بیان کرد: برای ثبت‌نام مدارکی از جمله یک قطعه عکس ۳*۴، کپی کارت ملی، کپی شناسنامه، معرفی از واحدهای تولدی و امور اجتماعی و کپی صفحه اول دفترچه نیاز است. در ضمن حضور نفرات نخست رشته‌های قرائت و حفظ کل همه دوره‌های پیشیین ممنوع است و نفرات اول حفظ ۲۰ و ۱۰ جزء تنها اجازه شرکت در رشته‌های بالاتر را خواهند داشت.

 

۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید