اخبار

ارائه تسهیلات به کارفرمایان مددجویان بهزیستی

ارائه تسهیلات به کارفرمایان مددجویان بهزیستی
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: کارفرمایانی که از مددجویان بهزیستی برای نیروی کار خود استفاده کنند به مدت پنج سال از پرداخت سهم بیمه کارفرما معاف می‌شوند و بهزیستی موظف به پرداخت آن است.

محمد محمدی قیداری اظهار کرد: اشتغالزایی و توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی یکی از موضوعاتی است که در اولویت مسؤولان این سازمان قرار دارد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه به منظور توانمندسازی جامعه هدف نهادها و دستگاه‌های حمایتی هر ساله از محل تبصره 16 قانون بودجه، تسهیلات قرض‌الحسنه از سوی بانک مرکزی ابلاغ می‌شود، اضافه کرد: سازمان بهزیستی نیز بر اساس استعدادهای جامعه هدف و مهارتی که دارند نسبت به تشکیل پرونده در این حوزه اقدام و به معرفی آنها به بانک‌های عامل اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه امسال میزان اعتبارات مصوب برای اشتغالزایی مددجویان بهزیستی استان زنجان 168 میلیارد ریال بود، افزود: تاکنون 79 میلیارد ریال از مبلغ اعلامی توسط 12 بانک عامل تخصیص یافته است.

محمدی قیداری از تشکیل 308 پرونده اشتغالزایی و معرفی آن به بانک‌ها خبر داد و گفت: طبق آمار تاکنون 111 نفر از مددجویان بهزیستی موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند که در مجموع  29 درصد اعتبارات ابلاغی برای اشتغالزایی مددجویان محقق شده است.

وی با اشاره به اشتغالزایی برای 340 مددجوی بهزیستی استان تا آبان امسال گفت: 155 نفر از این تعداد مددجویان اشتغال یافته ساکن روستا هستند.

مدیرکل بهزیستی استان دیگر اقدام این اداره را ارائه تسهیلات اعتباری به واحدهای تولیدی، خدماتی، عمرانی، صنفی در قبال اشتغالزایی معلولان اعلام کرد و افزود: در ازای اشتغال این مددجویان نیاز به صندوق حمایت از مددجویان است که سازمان بهزیستی کشور پیگیر آن است و به محض ایجاد صندوق «حمایت از فرصت‌های شغلی مددجویان» مشکلات بانکی و ضمانتی مددجویان برطرف خواهد شد.

وی همچنین از ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان خبر داد و گفت: کارفرمایانی که از مددجویان بهزیستی برای نیروی کار خود استفاده کنند به مدت پنج سال از پرداخت سهم بیمه کارفرما معاف می‌شوند و بهزیستی موظف به پرداخت آن است.

محمدی افزود: یکی دیگر از تسهیلات قابل ارائه بهزیستی به کارفرمایان این است که بهزیستی با توجه به میزان و شدت معلولیت مددجو، 10 تا 50 درصد از دستمزد مددجو را به کارفرمای مربوطه پرداخت می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به اینکه بهزیستی استان علاوه بر پرداخت تسهیلات به مددجویان زمینه مهارت‌آموزی آنها را نیز فراهم کرده است، تصریح کرد: در همین راستا با همکاری فنی و حرفه‌ای آموزش‌های مربوط ارائه می‌شود که البته این آموزش‌ها برای مددجویان رایگان بوده و هزینه آن را بهزیستی پرداخت می‌کند.

۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید