اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار کرد:

جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم

جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم
رئیس اداره حراست و بازرس سلامت اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: انجام درست کارها از عهده دستگاهی بر می آید که مجهز به نظام اداری سالم باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علیرضا موسوی پور در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی در اداره کل متبوع، خواستار ارائه بهترین راهکارها توسط اعضاء کمیته برای ارتقای سلامت اداری و مسئولیت پذیری کارکنان شد. 

موسوی پور بااشاره به اینکه عوامل مختلفی در سـالم سـازی نظـام اداری تأثیر گذارند گفت:  برخی از این عوامل به ساختار نظـام اداری و برخـی بـه پیشگیری و مبارزه با فساد اداری مربوط می شوند.

بازرس سلامت اداری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: انجام درست کارها از عهده دستگاهی بر می آید که مجهز به نظام اداری سالم باشد.

موسوی پور همچنین به اهم وظایف کمیته از جمله  تعیین مصادیق اختصاصی حقوق متقابل مردم و دستگاه، تهیه برنامه عملیاتی صیانت از حقوق مردم شامل اهداف، سیاست ها، اقدامات و.... ، بازنگری قوانین و مقررات در جهت تثبیت حقوق مردم و پاسخگویی دستگاه  و تشویق و تنبیه، راهبری و نظارت بر استقرار برنامه صیانت از حقوق مردم، تدوین برنامه سنجش و اندازه گیری میزان رضایت مندی مردم از نحوه ارایه خدمات دستگاه  و تکریم ارباب رجوع، تنظیم برنامه اجرایی ارتقای سلامت و مبارزه با فساد اداری اداره و راهبری استقرار آن، تدوین شاخص های سلامت و سنجش و پایش میزان سلامت و فساد اداری، سنجش و آسیب شناسی وضع موجود فرهنگ سازمانی دستگاه، تدوین برنامه بهبود فرهنگ سازمانی مبتنی بر اصلاح رفتار مدیران و کارکنان و اصلاح قوانین و مقررات، راهبری استقرار فرهنگ سازمانی و نظارت و سنجش تحقق میزان آن، اشاره نمود.

 

در این جلسه به برگزاری دوره های آموزشی فرهنگ سازمانی برای کارکنان اداره کل متبوع در راستای  همدلی و تعامل بیشتر همکاران تاکید و در دستور کار قرار گرفت.    

۶ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید