اخبار

طرح هر کارمند یک حامی در زنجان اجرا می‌شود

طرح هر کارمند یک حامی در زنجان اجرا می‌شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: طرح هر کارمند حامی یک فرزند معنوی، با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و محسنین نیازمند زیرپوشش کمیته امداد اجرا می‌شود.

هدایت صفری  اظهار کرد: اداره کل کمیته امداد استان زنجان در راستای حمایت از جامعه هدف خدمات متعددی ارائه می‌دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه یکی از مهمترین طرح‌هایی که توسط کمیته امداد اجرا می‌شود، طرح اکرام ایتام است، افزود: در این راستا 12 هزار و 967 حامی با کمیته امداد همکاری دارند.

وی با اشاره به اینکه سرانه دریافتی ایتام زنجانی در استان نسبت به میانگین کشوری بالاست اما برای حل مشکلات آنها نیازمند همکاری بیش از پیش حامیان هستیم، تصریح کرد: در همین راستا طرح «هر کارمند، یک حامی» اجرایی می‌شود.

صفری گفت: این طرح به پیشنهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) از طریق معاون اول ریاست جمهور به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده و با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و محسنین نیازمند زیرپوشش کمیته امداد در استان زنجان نیز اجرا می‌شود. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان اضافه کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین از جمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت ماهیانه مبلغی، یک یا چند یتیم را مورد حمایت قرار دهند و نکته قابل توجه اینکه امکان واریز مستقیم کمک خیران به حساب شخصی ایتام فراهم شده است. 

وی افزود: ظرفیت خوبی برای مشارکت کارمندان خیر و نیکوکار در استان وجود دارد که امیدواریم با تعامل، همدلی و انسجام دستگاه‌ها فیض خدمت به ایتام و نیازمندان برای همه افراد جامعه فراهم شود. 

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه زمینه کارهای خیرخواهانه به ویژه در حوزه کاری این نهاد در استان زنجان بسیار مساعد است، گفت: همراهی دستگاه‌های مختلف با برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در حوزه گفتمان سازی فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری موجب شده که میانگین سرانه ایتام زنجانی دو برابر میانگین کشوری شود.
۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید