اخبار

حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از اولویت‌های دستگاه قضا است

حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از اولویت‌های دستگاه قضا است
رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اهمیت حمایت از تولید ملی گفت: از اولویت و سیاست‌های قوه‌قضاییه در راستای تحقق شعار سال، حمایت از تولید و اشتغال از طریق سرمایه‌گذاران بخش دولتی و خصوصی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، حجت الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی در بازدید از دو شرکت پتروشیمی زنجان و آندیا فولاد  شهرستان ایجرود، اظهار داشت: جای تأسف است شرکت پتروشیمی زنجان بعد از 12 سال شاهد پیشرفت فیزیکی تنها 27 درصد است و این امر یعنی متولیان  شرکت در دوره مسئولیت خود خوب عمل نکردند و چرا باید این شرکت بزرگ با این‌همه سهامدار امروز به چرخه تولید نرسد. 

 وی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های بنده بعد از حضور در استان زنجان مسائل شرکت پتروشیمی زنجان بود، افزود: مردم و بالاخص سهامداران این شرکت حق دارند نگران باشند که چرا بعد از این همه سال سرمایه‌شان در شرکت بدون نتیجه مانده و علی‌رغم اعلام مدیرعامل شرکت که سهام مربوطه در بورس معامله می‌گردد، اما این امر به منزله توسعه شرکت نیست و موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

رییس کل دادگستری استان زنجان ادامه داد: چرا در گذشته دستگاه‌های نظارتی و متولی امر تذکرات به هنگام را به مسئولین شرکت ندادند تا امروز  شاهد سهل‌انگاری و عدم بهره‌برداری شرکت باشیم و چرا باید دوره بهره‌برداری را مواجهه با دوره فرسودگی صنعت بکنیم .

صادقی نیارکی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی در حد توان و در راستای حمایت از تولید و اشتغال به جد پیگیر امر خواهد شد، تصریح کرد: با این اوصاف این شرکت خیلی از صنعت مدرن عقب است مسئولین شرکت باید تمام تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به پیشرفت فیزیکی انجام دهند تا زمینه جلب اعتماد عمومی، امید مردم و سهام‌داران را فراهم کنند. 

رییس کل دادگستری استان زنجان در ادامه با حضور در شرکت آندیا فولاد ایجرود و پس از بازدید، گفت : وظیفه خود می‌دانیم از سرمایه‌گذار خارجی حمایت کنیم  و قوانین جاری کشور به سمت استقبال از سرمایه‌گذار خارجی پیش می‌رود و قوانین ما در این راستا سختگیرانه نیست و نظام جمهوری اسلامی فارغ از مذهب، ملیت و ادیان  به مالکیت افراد احترام خاصی قائل است. 

وی افزود: خوشبختانه این شرکت مشکل تأمین مواد اولیه و بازار فروش ندارد، اما کارگران مشکلاتی دارند که امیدواریم این مشکل قشر زحمتکش هرچه زودتر برطرف شود. 

عالی‌ترین مقام قضایی استان زنجان خاطر نشان کرد: از اولویتهای اصلی و سیاست‌های قوه‌قضاییه در راستای تحقق شعار سال و تحقق تولید و اشتغال حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌باشد و دلیل بازدید از صنایع که امروز هم انجام شد، در همین راستا است.
۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید