اخبار

یکی از ضروریات ایجاد اشتغال پایدارتوجه به بخش تعاون است

یکی از ضروریات ایجاد اشتغال پایدارتوجه به بخش تعاون است
خبرگزاری فارس: مدیر‌کل تعاون استان زنجان گفت: همه مسئولان و کسانی که علاقه‌مند به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه هستند باید فرایند بخش تعاون را مورد حمایت قرار دهند

خبرگزاری فارس: مدیر‌کل تعاون استان زنجان گفت: همه مسئولان و کسانی که علاقه‌مند به ایجاد اشتغال پایدار در جامعه هستند باید فرایند بخش تعاون را مورد حمایت قرار دهندموسی متوسلین امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان به نقش تعاونی‌ها در ارتقای بهره‌وری و تجمیع منابع و سرمایه‌های اندک اشاره کرد و افزود: با توسعه و ترویج فرهنگ تعاون می‌توان زمینه حرکت شکوفایی اقتصادی و ایجاد اشتغال را در کشور فراهم کرد.
وی گسترش فرهنگ تعاون را یکی از راه‌کارهای توزیع عادلانه سرمایه در جامعه اعلام کرد و اظهار داشت: حمایت از بخش تعاون و ایجاد زمینه‌های اشتغال می‌تواند همه اقشار جامعه را بهره‌مند سازد.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان ادامه داد: قانون اساسی مراحل توانمندسازی مردم برای ایجاد اشتغال در قالب تعاون را یک فرآیند می‌داند، خاطرنشان کرد: حمایت از تعاونی‌ها، علاوه بر اینکه فرصت مغتنمی را برای سرمایه‌گذاری در این بخش فراهم می‌کند، در ارتقای درآمد سرانه آحاد جامعه نیز موثر است.
وی افتتاح بانک تعاون را از جمله اقدامات شایسته دولت در راستای حمایت از تعاونی‌ها برشمرد و بیان داشت: با افتتاح این بانک زمینه حمایت‌های مالی از بخش تعاون فراهم شده است.
متوسلین با بیان اینکه 70 درصد تسهیلات این بانک به بخش تعاون اختصاص دارد، عنوان داشت: 30 درصد تسهیلات این بانک نیز به بخش‌های مرتبط با بخش تعاون اختصاص می‌یابد.
وی به رشد تعاونی‌ها در دولت نهم اشاره کرد و ابراز داشت: امیدواریم این روند در دولت دهم نیز بیش از پیش ادامه داشته باشد.
مدیر‌کل تعاون استان زنجان به تلاش اعضای تعاونی‌ها برای بالا بردن جایگاه تعاونی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: باید در این زمینه بیش از پیش تلاش شود، تا فرهنگ تعاون در کشور نهادینه شود.
.

۱۱ مهر ۱۳۸۸ ۱۰:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید