اخبار

تأسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان خدابنده

تأسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان  خدابنده
مدیرامور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از تاسیس و راه اندازی شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان خدابنده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی پاک منش ضمن اشاره به اینکه در سال89 قانون تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی به تصویب مجلس رسید و در 15/10/1389 به تایید شورای نگهبان رسید افزود: تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی به منظور تـسریع در رشد و توسعه شهرستانها، هدایـت منابع مردمـی به بخشهای تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی و خصوصی به فعالیتهای اقتصادی و انجام طرحهایی که به دلیل افزونه‌زا (رانت‌زا) بودن آن، امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد، می باشد افزود: اعضاء این تعاونی‌ها کلیه افراد حقیقی متولد یا ساکن یا شاغل در آن شهرستان می‌باشند.

پاک منش ادامه داد: تعداد اعضاء جهت ثبت تعاونی حداقل باید به میزان نیم درصد جمعیت آن شهرستان بر اساس آخرین آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن باشد و عضویت در سایر تعاونی‌ها مانع از عضویت در این تعاونی نیست.

وی تصریح کرد: استمرار عضویت در تعاونی منوط به ادامه اشتغال یا سکونت در آن شهرستان نمی باشد.

وی همچنین یادآور شد: تعداد اعضای این تعاونیها حداقل باید نیم درصد جمعیت شهرستان باشد و موضوع فعالیت این تعاونیها در تمامی زمینه های تولیدی، صنعتی و عمرانی شهرستان است.

مدیرامور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اظهار داشت : تجمیع سرمایه های خرد افراد با توجه به این که تعداد اعضای بالایی دارند و مزیتهای قانونی که توسط قانون گذار تعیین شده است، از جمله مزیت های این تعاونی هاست از جمله مزیتهای تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستانی است.

پاک منش گفت: شرکت تعاونی توسعه و عمران در زنجان، خرم دره و طارم تشکیل شده و فعال می باشند و  راه اندازی شرکت مذکور در شهرستان های خدابنده و ایجرود در دست اقدام است.

این جلسه با حضور عبدی، معاون برنامه ریزی و عمران فرمانداری خدابنده و جمعی از اعضاء شورای اسلامی شهرستان در اداره تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی این شهرستان به منظور برنامه ریزی و هماهنگی های لازم در راستای راه اندازی شرکت تعاونی توسعه و عمران خدابنده برگزار گردید.

۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید