اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان مطرح کرد:

کاهش نرخ بیکاری ثمره رسیدن به روحیه خودباوری ست

کاهش نرخ بیکاری ثمره رسیدن به روحیه خودباوری ست
محمد رضا یوسفی در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران مطرح کرد: کاهش آمار بیکاری نشان از اتکای بیش از پیش به رونق تولید در راستای منویات مقام معظم رهبری و ثمره رسیدن به روحیه خودباوری ست

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، نهمین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با حضور سید محسن دلبری مدیر کل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، محمدرضا یوسفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان و مدیران کل دستگاه های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران به میزبانی بانک رفاه کارگران تهران برگزار گردید.

 محمد رضا یوسفی به همراه دبیر شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت متبوع در استان زنجان در جلسه مذکور که به منظور ایجاد هماهنگی جهت استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود برای اجرای مطلوب وظایف و مأموریت‌های ادارات کل عضو شورای مذکر مندرج در برنامه عملیاتی سال 1398 تشکیل شد، حضور یافت.    

یوسفی در این جلسه ضمن تقدیر  و تشکر از حسن تدبیر مدیرکل امور استان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: امیدواریم این تعامل دوسویه باشد و نظیر این جلسات در استان زنجان نیز برگزار گردد.

یوسفی به طرح این موضوع پرداخت که مانع اصلی در توسعه کارآفرینی رسیدن به یک فهم مشترک در ارتباط با طرح تکاپو است که قرار بود پتانسیل های هر منطقه را ارزیابی و شناسایی کند که یک سابقه ای در طرح توسعه روستایی در پرداخت تسهیلات بوجود آمد که انجام نشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین به تحریم های ظالمانه ای که امروز در کشور شاهد آن هستیم اشاره کرد و گفت: مرکز آمار نشان می دهد آمار بیکاری در حال کاهش است و این نشان از همبستگی مردم شریف ایران برای مقابله با مسائل تحمیلی و رسیدن به روحیه خودباوری و اتکای بیش از پیش به رونق تولید در راستای منویات مقام معظم رهبری است و نمود این امر در استان زنجان طبق آمار، کاهش نرخ بیکاری و رسیدن به نرخ 2/5 درصد است .

یوسفی با اشاره به اینکه در استان زنجان دستاوردهای خوبی داشتیم افزود: مشکلی داشتیم تحت عنوان همپوشانی های بیمه ای که  کنترل شد و تقریبا حل شده و دفترچه های تکراری حذف گردید.

وی اشاره ای هم به واریز سهام عدالت از طریق بانک توسعه تعاون نمود و گفت: در افزایش منابع بانک توسعه تعاون گام های موثری برداشته ایم.

مشارکت و تعامل حاضرین در جلسه در مباحث مطروحه و بیان تجربیات و نظرات خود و استقبال اعضاء از سخنرانی یوسفی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،  دفتر امور استان ها را بر آن داشت تا در جلسات بعدی نیز از مدیران و دبیران استان ها به صورت ویژه دعوت بعمل آورد تا انسجام بیشتر و بهتری در جلسات شورای هماهنگی بوجود آید. ممکن است حضور مهمانان این مهم را فراهم آورد تا با تدبیر و صلاحدید مدیر کل امور استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسات به این همین شکل در استان های دیگر نیز برگزار گردد.

 

۲۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید