اخبار

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان :

نیاز به آموزش های کاربردی در مسیر توانمندسازی تعاونی ها داریم

نیاز به آموزش های کاربردی در مسیر توانمندسازی تعاونی ها داریم
مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از آنجا که تعاونی ها نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می کنند آموزش های کاربردی برای توانمند سازی آنها مورد نیاز و موثر است.

علی پاک منش در نشست تخصصی روسا و کارشناسان حوزه تعاون اداره کل متبوع و ادارات شهرستان های تابعه که در محل شرکت صنعتی مینو خرم دره با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان به منظور تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری و بررسی عملکرد 9 ماهه و نیز تبیین برنامه های باقیمانده سال 98 حوزه تعاون برگزار گردید در ابتدا بیانات مقام معظم رهبری در مورد بخش تعاون را قرائت نمود .

وی گفت:در بخشی از بیانات رهبری آمده است:  تعاونی ها بسیار پدیده مطلوبی هستند برای اقتصاد ما، سرمایه های خرد را جمع می کنند، تک تک افراد را توانمند می کنند و اشتغال فراوان ایجاد می کنند. اگر بشود این تعاونی ها را شبکه سازی کرد، در یک شبکه ای جمع کرد، یک مجموعه عظیمی به وجود می آید. خیلی برکات دارد . این تعاونی ها را باید دنبال کنند و بخش خصوصی و تعاون باید حتما توسعه پیدا کند.

پاک منش همچنین اشاره ای به نقشه راه ترسیمی وزیر به منظور تحقق بخشی به رهنمودهای  مقام معظم رهبری در بخش تعاون نمود و گفت: سعی می کنیم حول چند محور مشخص و با شرایط موجود کشور که قابل دسترس هم باشد و هم از منابع دولتی برای توسعه بخش تعاون، استفاده کنیم و هم از ظرفیت بخش تعاون برای افزایش تاب آوری اقتصاد کشور در شرایط موجود و تثبیت اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته که مد نظر مقام معظم رهبری است را بتوانیم دنبال کنیم

پاک منش در این جلسه  ضمن اشاره به بحث ارائه خدمات کاملا الکترونیک و غیر حضوری بخش تعاون با راه اندازی سامانه جامع هوشمند تعاون، به ایجاد مراکز نوآوری و شکوفایی در مرکز استان و شهرستان ها اشاره نمود و گفت: یکی از برنامه ها و رویکردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد مراکز مذکور است با هدف کمک به تجاری سازی ایده ها و بهره مندی از طرح های نو و ایجاد اشتغال .

مدیر امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ضمن اعلام این خبر که  خوشبختانه بودجه شکل‌گیری و توانمندسازی تعاونی‌ها نسبت به سال گذشته11 برابر شده است بر آموزش های کاربردی در راستای توانمند سازی تعاونی ها تاکید کرد و افزود: به این دلیل که تعاونی ها قسمت اعظمی از بخش تولید کشور را شامل شده اند و افزایش توانمندسازی آن ها منجر به افزایش درآمد آن ها می شود و در نتیجه نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می کنند لذا آموزش های کاربردی برای توانمند سازی آنها مورد نیاز و موثر است.

پاک منش در ادامه مطرح کرد: باید بخش تعاون پویا و تازه شود و در بحث نظارت آیتم هایی را به اتاق تعاون استان سپرده و واگذار کرده ایم و نظارتهای بخش تعاون تشدید خواهد شد.

 

۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید