اخبار

فرایند تشکیل و ثبت تعاونی‌ها در زنجان الکترونیکی شد

فرایند تشکیل و ثبت تعاونی‌ها در زنجان الکترونیکی شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: با توجه به بهره برداری از" سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور" و فراهم شدن شرایط لازم برای ارائه خدمت الکترونیک، متقاضیان تشکیل شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانند از طریق این سامانه اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  افزود: مراحل تشکیل تعاونی تا صدور "موافقتنامه تشکیل" از مسیر این سامانه و امور مربوط، به صورت غیر حضوری انجام می شود.

وی اظهار داشت: همچنین لازم است مدیرانT بازرسان و اعضای شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی پیگیری لازم را برای تکمیل اطلاعات اعضا و صورت‌های مالی و مجوزها در سامانه جامع و هوشمند تعاونی را انجام دهند. 

یوسفی افزود: سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی به آدرس https://taavoni.mcls.gov.ir/ در دسترس متقاضیان و تعاونگران است. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه تا کنون چهار هزارو ۵۱۷ تعاونی در این استان به ثبت رسیده است، گفت: از این تعداد یک هزار و ۱۷۰ تعاونی فعال هستند که زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفر از طریق آن ها فراهم شده است.

یوسفی با بیان اینکه ۹۰۲ هزار نفر از جمعیت استان زنجان عضو تعاونی ها هستند، ادامه داد: این میزان بیش از ۸۰ درصد جمعیت استان است. 

وی افزود: ۳۵ درصد تعاونی های استان زنجان در بخش کشاورزی، ۱۷.۵ درصد در بخش خدمات، ۱۵.۵ درصد در بخش تولیدی، ۱۳.۵ درصد در بخش صنعت و مابقی نیز در زمینه ها و رشته های مختلف دیگر فعالیت دارند.

۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید