اخبار

پرداخت وام قرض‌الحسنه 50 میلیون تومانی به مددجویان کارآفرین

پرداخت وام قرض‌الحسنه 50 میلیون تومانی به مددجویان کارآفرین
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و درآمدزایی برای خانواده‌های کمیته امداد و اشتغالزایی برای مددجویان، تا سقف 50 میلیون تومان به هر مددجوی کارآفرین تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود.

هدایت صفری ظهر  رسالت اصلی این نهاد را توانمندسازی عنوان و اظهار کرد: توانمندسازی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد و بسترسازی برای ایجاد درآمد باثبات از راهبردهای اصلی کمیته امداد در تحقق رسالت محرومیت زدایی و فقرزدایی این نهاد است. 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه همراهی دستگاه‌های اجرایی، نهادها، تشکل‌ها و مؤسسات خیریه اثربخشی خدمات این نهاد را ارتقا می‌دهد، افزود: همکاری بین بخشی و تعاملات سازنده سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی در بخش‌های مختلف موجب جاری شدن نشاط اجتماعی در مددجویان تحت حمایت این نهاد و بازیابی روحی و روانی خانواده‌های آسیب دیده می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه چالش‌های اقتصادی موجب افزایش مراجعات به این نهاد شده است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌های درون سازمانی و برقراری ارتباطات و تعاملات برون سازمانی زمینه‌های لازم برای رفع نیازهای  معیشتی و اقتصادی مراجعین به این نهاد با رویکرد توانمندسازی برای آنها فراهم شود. 

صفری به محورهای اصلی فعالیت این نهاد در بخش‌های مختلف اشاره کرد و افزود : توجه به فراهم کردن زمینه اشتغال به کار مددجویان کمیته امداد و سایر اقشار نیازمند باهدف ایجاد فرصت‌های درآمدزایی برای خانواده‌ها و استقلال معیشتی و اقتصادی جامعه هدف از برنامه‌های مهم کاری این نهاد است. 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان همچنین ادامه داد: با همین نگاه و به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و درآمدزایی برای خانواده‌های کمیته امداد و اشتغالزایی برای مددجویان، تا سقف 50 میلیون تومان به هر مددجوی کارآفرین تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود. 

وی ساماندهی و توسعه فعالیت‌های خیرخواهانه و داوطلبانه مردمی در قالب مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد را از محورهای مهم کاری دیگر این نهاد عنوان کرد و گفت: با ایجاد مراکز نیکوکاری در مساجد، نقش این پایگاه‌های دینی مردمی در حوزه مسائل اجتماعی پررنگ تر شده و از این طریق معیشت نیازمندان نیز  سامان می‌یابد.

۲۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید