اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار کرد:

دوره آموزشی نقش گردشگری فرهنگی در توسعه اشتغال و کارآفرینی

دوره آموزشی نقش گردشگری فرهنگی در توسعه اشتغال و کارآفرینی
مدیر امور اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری دوره آموزشی نقش گردشگری فرهنگی در توسعه اشتغال و کارآفرینی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، سجاد اجاقلو افزود: دوره آموزشی مذکور جهت همکاران شاغل درحوزه مدیریت امور اجتماعی این اداره کل با هدف آشنایی با قابلیتهای فرهنگی و ظرفیتهای استان زنجان و شناسایی و معرفی این پتانسیل ها برای ایجاد زمینه های اشتغال، با تدریس ابراهیم قاسمی برگزار گردید .

اجاقلو به مباحث مطرح شده در این دوره اشاره کرد و گفت: ویژگی گردشگری کارآفرینی، اشتغال سریع و درآمد زیاد است صنعتی که ظرفیت و پتانسیل آن به وفور در کشور و بویژه در استان زنجان یافت می شود اما هنوز از این فرصت ها برای رشد اقتصادی استفاده نشده است.

این پتانسیل ها شامل آثار باستانی، تاریخی و طبیعی است که برای کسب درآمد از این سرمایه ها مدیریت و برنامه ریزی لازم است.       

گفتنی است : گردشگری صنعتی است که با کمترین سرمایه بیشترین در آمد و اشتغال را نصیب کشور می کند زیرا همه چیز از جمله آثار و اماکن باستانی و تاریخی و طبیعی برای این کار در اغلب نقاط کشور وجود دارد.

در صنعت گردشگری به ازای ورود هر گردشگر به کشور دستکم 5 شغل ایجاد می شود و میزان اشتغال بخش گردشگری نیز 2/11 برابر سریع تر از سایر بخش ها است.         

اشتغال، درآمد و تفریح از نیازهای اساسی بشر است و همه اینها در گردشگری وجود دارد و این صنعت ظرفیت پاسخگویی به همه اینها را در اختیار دارد.

 

۴ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید