اخبار

ارائه ۲ میلیون و 753 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در زنجان

ارائه ۲ میلیون و 753 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در زنجان
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: ۲ میلیون و 753 هزار و ۹۳۶ نفر ساعت آموزش مهارتی در 9 ماهه سال‌جاری ارائه شده است.

محمدرضا انصاری  اظهار کرد: ارائه آموزش‌های فنی به صورت مستمر انجام می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در چهار خوشه اصلی ارائه می‌شود، عنوان کرد: خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی خوشه‌های ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری در مجموع یک هزار و ۵۸۱ نفر دوره آموزش در مراکز فنی و حرفه‌ای استان زنجان ارائه شده است، تصریح کرد: این میزان شامل ۲ میلیون و 753 هزار و ۹۳۶ نفر ساعت طی 9 ماه گذشته از سال‌جاری ارائه آموزش مهارتی می‌شود.

انصاری با بیان اینکه در سال‌جاری ۴۷۴ نفر دوره آموزش در خوشه خدمات ارائه شده است، گفت: در این خوشه ۸۱۵ هزار و ۴۳۰ نفر ساعت آموزش ارائه شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با بیان اینکه ۱۲ گروه برنامه‌ریزی در خوشه خدمات ارائه می‌شود، عنوان کرد: امور اداری، بهداشت و ایمنی، مراقبت و زیبایی و ... از جمله گروه‌های این خوشه است.

وی با بیان اینکه ۳۲ گروه برنامه‌ریزی در خوشه صنعت ارائه می‌شود، بیان کرد: مکانیک، صنایع فلزی، برق، صنایع چوبی، جوشکاری و ... از جمله رشته‌های ارائه شده در این خوشه است.

انصاری با بیان اینکه یک میلیون و ۴۱۸ هزار و ۳۰۷ نفر ساعت آموزش در سال‌جاری در خوشه صنعت ارائه شده است، اضافه کرد: ۷۸۳ نفر دوره در این خوشه به علاقه‌مندان ارائه شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه ۳۵۸ هزار و ۹۱۷ نفر ساعت آموزش در بخش فرهنگ و هنر ارائه شده است، اظهار کرد: ۲۱۹ نفر دوره در خوشه فرهنگ و هنر ارائه شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ گروه برنامه‌ریزی در خوشه فرهنگ و هنر ارائه می‌شود، بیان کرد: صنایع دستی، هنرهای تزئینی، طلا و جواهرسازی و ... رشته‌های ارائه شده در این خوشه است.

انصاری با اشاره به ارائه ۱۰ گروه برنامه‌ریزی در خوشه کشاورزی بیان کرد: امور زراعی، باغی، صنایع غذایی، گیاهان دارویی و ... از جمله گروه‌های آموزشی در خوشه کشاورزی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه در سال‌جاری ۱۶۱ هزار و ۲۷۲ نفر ساعت آموزش در خوشه کشاورزی ارائه شده است، گفت: ۱۰۳ ساعت دوره آموزش در این خوشه ارائه شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان ۹ ماه گذشته از سال‌جاری ۶۹ درصد اهداف آموزش‌های مراکز دولتی محقق شده است، گفت: آموزش‌های غیردولتی نیز ۶۷ درصد تحقق هدف داشته است.

انصاری با بیان اینکه در بخش کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ۶۳ درصد اهداف محقق شده است، بیان کرد: ۱۰۰ درصد هدف فعالیت در حوزه تولید محتوای آموزش مجازی محقق شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطر نشان کرد: تدوین سند ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بخش توسعه آموزش‌های مهارتی در سال‌جاری انجام شده است.

۷ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید