اخبار

تقویت و ارتقای سهم بخش خدمات در دستور کار است

تقویت و ارتقای سهم بخش خدمات  در دستور کار است
اولویت دادن به توسعه بخش خدمات در برنامه ریزی های مرتبط با اشتغال زایی، هدایت تسهیلات اشتغال به این بخش و شناسایی و شناسنامه دار کردن بیش از ۲۰۰ شغل خدماتی در استان از جمله تمهیدات و اقداماتی است که به منظور تقویت و ارتقای سهم بخش خدمات در فعالیت های اقتصادی زنجان در دستور کار است.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان بر اساس گزارش مرکز آمار، در پایان سال گذشته سهم اشتغال بخش خدمات در این استان به ۳۶.۶ درصد رسید که نسبت به سال ۹۶، به میزان ۲.۴ درصد افزایش داشت.

سهم اشتغال در خدمات هر روز شتاب بیشتری می گیرد و میانگین آمار اشتغال کشور در خدمات در همین میزان کنونی متوقف نخواهد ماند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در این خصوص گفت: در بخش خدمات هزینه ایجاد شغل نسبت به بخش های دیگر پایین، زودبازده و سهل الوصول است، از این رو در سیاست گذاری اشتغال در استان بنا بر این گذاشته شده است تا سهم بخش خدمات افزایش پیدا کند.

محمدرضا یوسفی با بیان اینکه در سند آمایش سرزمینی استان تمرکز و توجه به بخش خدمات مورد توجه است، ادامه می دهد: برای عملیاتی کردن سیاست ها در این زمینه، ارائه تسهیلات از محل تبصره ۱۸، تسهیلات مربوط به تفاهم نامه ها با صندوق کارآفرینی امید و سایر منابع، جهت گیری ها به سمت افزایش سهم بخش خدمات تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می رود اجرای برنامه های استانی در توسعه بخش خدمات سهم اشتغال در این بخش را افزایش دهد.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان فعالیت هایی همچون فناوری اطلاعات، گردشگری، حمل و نقل، درمان و فعالیت های حوزه آموزش و فرهنگ جزو محور های اصلی بخش خدمات به شمار می رود.

۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید