اخبار

استان زنجان سومین استان امن کشور برای سرمایه‌گذاری است

استان زنجان سومین استان امن کشور برای سرمایه‌گذاری است
استاندار زنجان با بیان اینکه این استان جز امن‌ترین استان‌ها در سطح کشور است، گفت: از لحاظ امنیت سرمایه‌گذاری استان زنجان رتبه سوم کشوری را دارد و بر اساس نظرسنجی‌ها دومین استان امن کشور و مناسب برای زندگی است.

 فتح‌الله حقیقی تاکید کرد: استان زنجان بر اساس نظرسنجی‌ها دومین استان امن کشور است و بهترین مکان برای زندگی کردن است از سویی دیگر بانوان این استان از لحاظ بهداشت روانی و جسمی سالم‌ترین در سطح کشور است.

این مقام مسئول با بیان اینکه سهمیه استان زنجان از طرح اقدام ملی مسکن به 10 هزار و 500 واحد افزایش یافته است، عنوان داشت: با مدیر کل مسکن و راه و شهرسازی استان هماهنگی انجام می‌گیرد تا در صورت حذف متقاضیان غیر واقعی و باز شدن ظرفیت جدید در سامانه طرح ملی مسکن، برای مداحان نیز سهمیه ای تخصیص گردد.

مقام عالی استان با اشاره به اینکه باید مدیران در بین مردم حضور داشته و مسائل و مشکلات آنان را از نزدیک بررسی کنند، عنوان کرد: تیم 5 نفره از روحانیون مساجد و معاونان استاندار تشکیل شود تا با برنامه‌ریزی مدون در مساجد سطح استان حضور یابند.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: با برگزاری کنگره اسلامی در استان موافق هستم اما این امر نیازمند این است تا با همراهی و مشارکت طلاب و روحانیون برنامه ای مدون شود تا انجام کنگره به سرانجام برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که در مرحله پنجم انتخابات قرار داریم و ادامه این مسیر نیز نیازمند هماهنگی بیشتر برای اقدامات است، تصریح کرد: حسن بزرگ انتخابات همان منویات امام (ره) است که مقام معظم رهبری نیز آن را پیگیر هستند و آن موضوع ایجاد وحدت و همدلی و یکپارچگی است، امروز باید مقوم‌های وحدت افزایش یابد تا انتخاباتی هر چه پرشکوه با مشارکت حداکثری مردم برگزار گردد.

وی تاکید کرد: کسی نباید در انتخابات تماشاچی باشد و همه مکلف هستند مشارکت کنند اما هیچ کس حق ندارد غیر قانونی علیه و یا له دیگران تبلیغات انجام دهد، ما مسئولان نباید به جای مردم تصمیم‌گیری کنیم باید با حفظ امانت داری و بی طرفی کامل شخصی که مردم به او اقبال نشان میدهد بپذیریم.

مقام عالی استان گریزی به اقدامات انجام گرفته طی ماه‌های اخیر در استان زد و گفت: از زمان حضورم در این استان به 140 روستا رفته‌ام و در تمام شهرستان‌های استان 8 بار حضور داشته‌ام و با تمام کسانی که به زنجان متصل هستند دیدار داشته ام و در حال حاضر نیز در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری  همایش ملی آسیایی در استان هستم تا تمام زنجانی‌های مقیم در کشورهای دیگر که دارای پژوهش و رتبه علمی هستند در آن شرکت داشته باشند، از سویی دیگر از زمان حضورم در زنجان تقریبا تمام کابینه دولت را به استان آورده‌ام و امروز ذهنیت دولت در مورد این استان مثبت شده است.

استاندار زنجان با اشاره به این که طی سال جاری هیچ واحد تولیدی تعطیل نشده بلکه 9 واحد غیر فعال نیز به چرخه برگشته اند خاطرنشان کرد: در طی ماه‌های اخیر یک کارخانه که 15 سال است وارد چرخه تولید نشده است و هزینه 15 میلیارد تومانی صرف کرده است وارد چرخه تولید در استان می‌شود از سویی دیگر 7 واحد تولیدی افتتاح می‌شود که بالای 2 هزار 500 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری دارد در صورتی که این رقم طی سال های پیش یک هزار تا هزار و 500 میلیارد تومان بود.

حقیقی با بیان اینکه بیکاری در استان از 9 به 7.2 درصد کاهش یافته است، اظهار‌ داشت: در سال جاری افرادی که از بیمه بیکاری استفاده کرده‌اند 35 نفر است که اصلا رقم قابل توجهی نیست از سویی دیگر برای 9 هزار و 180 نفر اشتغال مفید در استان ایجاد شده است.

۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید