اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار کرد:

دوره آموزشی آیین دادرسی کار

دوره آموزشی آیین دادرسی کار
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری دوره آموزشی آیین دادرسی کار جهت ارتقاء بهبود کیفیت رسیدگی در مراجع حل اختلاف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی کریمی در تکمیل این خبر افزود: در اجرای دستورالعمل شماره 39 معاونت روابط کار، دوره آموزشی آیین دادرسی کار جهت ارتقاء بهبود کیفیت رسیدگی در مراجع حل اختلاف و جلوگیری از عملکرد دلبخواهانه و سلیقه ای برای نمایندگان کارفرمایان و کارگران عضو مراجع حل اختلاف کار مستقر در ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان های تابعه طی دو روز در تاریخ 8 و 9 دی ماه در محل سالن وحدت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان برگزار گردید.

در ابتدا این دوره که با حضور 23 نفر از اعضای مراجع حل اختلاف کار تشکیل شد  آرش، مدرس دوره با بیان وظایف وزارت متبوع در سازماندهی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در خصوص لزوم تدوین آیین دادرسی کار و تاریخچه و چگونگی تهیه و تأیید آن مطالبی را عنوان نمود.

در ادامه آرش پیرامون جایگاه مراجع حل اختلاف کار در نظام قضاوتی ایران مطالبی را ارائه نمود و مواد مندرج در فصول دوزاده گانه آیین دادرسی کار را تشریح نموده و به سوالات مطروحه حاضرین پاسخ داد.

لازم بذکر می باشد صدور اعتبارنامه برای اعضای مراجع حل اختلاف کار منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی و دریافت گواهینامه مرتبط می باشد و اجرای برنامه‌های آموزشی در هر استان برای نمایندگان وزارت متبوع توسط اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی آن استان و با همکاری اداره کل روابط کار،  اداره کل توسعه منابع انسانی و موسسه کار و تامین اجتماعی صورت می گیرد.

 

۱۰ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید