اخبار

از این پس کلیه امور بازرگانی با ایران کد انجام خواهد شد،

از این پس کلیه امور بازرگانی با ایران کد انجام خواهد شد،
محسن جاویدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این که از این پس کلیه امور بازرگانی با ایران کد انجام خواهد شد، گفت: طبق قانون همه تعاونی ها می بایست برای محصولات خود ایران کد داشته باشند
دبیر اتاق تعاون استان گفت: به محصولات تولیدی شرکت های تعاونی "ایران کد" داده می شود و کلیه این شرکت ها می توانند از ابتدای هفته آینده با مراجعه به اتاق تعاون و یا تماس با شماره تلفن 4260738 نسبت به دریافت این کد اقدام کنند.
محسن جاویدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این که از این پس کلیه امور بازرگانی با ایران کد انجام خواهد شد، گفت: طبق قانون همه تعاونی ها می بایست برای محصولات خود ایران کد داشته باشند.
جاویدان با بیان اینکه با اجرای این طرح هزینه تولید و خرید و فروش کاهش پیدا می کند، افزود: این طرح زمینه را برای ورود کالای ایرانی به بازارهای هدف غیر قابل دسترس فراهم می کند.
وی خاطرنشان کرد: با استفاده از طرح کد دار کردن محصولات تولیدی تعاونی ها، حقوق مصرف کنندگان رعایت و از بروز تقلب در تولید و خرید و فروش محصولات غیراستاندارد جلوگیری به عمل می آید.
این مقام مسئول ایجاد زمینه جهت استفاده از حداکثر توان داخلی را از دیگر مزایای این طرح برشمرد و گفت: در برخی مواقع شاهد بی اطلاعی خریدار از تولید کالا در داخل کشور هستیم که با اجرایی شدن این برنامه این معضل نیز برطرف می شود.
دبیر اتاق تعاون استان تصریح کرد: کالاهایی که مشمول دریافت ایران کد می شوند از طریق وب سایت بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون به صورت رایگان تبلیغ خواهند شد.
جاویدان گفت: شرکت های تعاونی که نسبت به دریافت ایران کداقدام می کنند، به عضویت اتاق در آمده و می توانند از خدمات این اتاق به صورت رایگان استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه نیمی از هزینه های این طرح را اداره کل تعاون استان تأمین می کند، گفت: کلیه امتیازهای در نظرگرفته شده مربوط به شرکت هایی است که تا پایان دی ماه برای دریافت کد اقدام می کنند.
دبیر اتاق تعاون در پایان به فعالیت حدود 2 هزار شرکت تعاونی در سطح استان زنجان اشاره کرد و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح کلیه کالاها و خدمات در عرصه بازرگانی حضور چشم گیری داشته باشند.
۱۸ مهر ۱۳۸۸ ۰۸:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید