اخبار

93 درصد فعالیت‌های بهزیستی زنجان به بخش غیردولتی واگذار شده است

93 درصد فعالیت‌های بهزیستی زنجان به بخش غیردولتی واگذار شده است
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بیش از 93 درصد فعالیت‌ها به بخش غیردولتی واگذار شده و 385 مرکز و مؤسسه به عنوان همکار بخش غیردولتی با نظارت بهزیستی این استان فعالیت می‌کنند.

محمد محمدی قیداری اظهار کرد: سازمان بهزیستی به عنوان متولی و صادرکننده مجوز فعالیت مراکز و موسسات خیریه موظف به نظارت مستمر بر عملکرد  این مراکز و مؤسسات است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون نزدیک به ۵۰۰ بازدید از مراکز تحت نظارت بهزیستی صورت گرفته و فضای فیزیکی و نحوه خدمات‌دهی بررسی شده است، افزود: در راستای تحقق اهداف و وظایف محول شده و نیز تکالیف تعیین شده در نقشه راه اصلاح نظام اداری و به منظور سنجش موفقیت این نظارت در دو بخش  عمومی و تخصصی ارزیابی می‌شود.

 وی تصریح کرد: با نظارت دقیق و مستمر رابطین بازرسی بر عملکرد مراکز، علاوه بر تحقق سلامت اداری، دسترسی به خدمات برای گروه‌های هدف آسان می‌شود.

 مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: بیش از 175 فعالیت در بهزیستی خدمت‌رسانی می‌شود که بیش از 93 درصد فعالیت‌ها به بخش غیردولتی واگذار شده و 385 مرکز و مؤسسه به عنوان همکار بخش غیردولتی با نظارت بهزیستی این استان فعالیت می‌کنند.

وی گفت: در سال جاری 20 پروانه فعالیت و پروانه‌ تاسیس صادر و 29  جلسه کمیسیون ماده 26 و کمیته نظارت برگزار شده است.

محمدی قیداری افزود: مؤسسات خیریه و خیرین سرمایه‌های اجتماعی و انسانی در جامعه محسوب می‌شوند و نقش اساسی را در ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی دارند.

گفتنی است، در حال حاضر340 مرکز تحت نظارت بهزیستی در سطح استان فعالیت دارند.

۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید