اخبار

اعزام 5 هزار مددجوی زنجانی به اردوهای زیارتی

اعزام 5 هزار مددجوی زنجانی به اردوهای زیارتی
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: بیش از 5 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان به زیارت عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم و جمکران اعزام‌ شده‌اند.

هدایت صفری  با اشاره به اینکه راهبرد اصلی کمیته امداد توانمندسازی جامعه هدف این نهاد است، اظهار کرد: از مهم‌ترین اقلام توانمند ساز خدمات  فکری و فرهنگی، ایجاد اشتغال و تأمین مسکن مناسب بوده و ارائه خدمات مؤثر در این سه بخش، از محورهای اصلی کاری این  نهاد در حوزه توانمندسازی جامعه هدف است.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد کمیته امداد استان زنجان در حوزه توانمندسازی ارائه توأمان و متوازن خدمات در این بخش‌ها است، افزود: خدمات فرهنگی این نهاد با رویکرد دینی و قرآنی به جامعه هدف این نهاد ارائه می‌شود تا با نهادینه شدن سبک زندگی دینی و ایجاد و تقویت روحیه کار و تلاش، توانمندسازی فکری گروه‌های مختلف مددجویی و حرکت به سمت کارآفرینی و توانمندی اقتصادی آنها انجام شود.

صفری با بیان اینکه از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد در حوزه فرهنگی ایجاد و تقویت نشاط معنوی و امید به آینده در خانواده‌ها و گرفتن یأس و ناامیدی از آنها است، ادامه داد: با همین رویکرد برنامه‌های مختلفی در طول سال برای مددجویان تحت حمایت در حوزه فرهنگی با هدف تقویت بعد ایمانی و اعتقادی جامعه هدف این نهاد اجرایی می‌شود.

وی برگزاری اردوهای زیارتی، فرهنگی و تربیتی را از برنامه‌های مهم اجرایی کمیته امداد در حوزه فرهنگی عنوان کرد و گفت: در 9 ماهه گذشته از سال‌جاری بیش از 5 هزار  نفر از مددجویان کمیته امداد استان زنجان به زیارت عتبات عالیات، مشهد مقدس و قم و جمکران اعزام‌ شده‌اند.

وی از ارائه خدمات آموزشی به گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت این نهاد به‌ عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان زنجان در حوزه فرهنگی اشاره کرد و افزود: به‌ منظور ترویج سبک زندگی دینی، تقویت عقل معاش و تدبیر منزل، جاری کردن گفتمان اصلاح الگوی مصرف در خانواده‌ها بیش از 21 هزار مددجوی کمیته امداد استان زنجان از ابتدای امسال تاکنون از برنامه‌های آموزشی، فکری و فرهنگی این نهاد با رویکرد دینی  و قرآنی بهره‌مند شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به فراوانی شرکت‌کنندگان در کلاس‌های آموزشی هم اشاره کرد و افزود: بیش از 8 هزار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان در برنامه‌های طرح فلاح و 2 هزار و 256 نفر نیز در کلاس‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد شرکت کرده‌اند.

صفری با اشاره به  حضور دانشجویان، طلاب علوم دینی و دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد در برنامه‌های کانون‌های فرهنگی این نهاد گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون قریب به یک هزار و 200 نفر از این افراد از برنامه‌های فرهنگی، علمی و آموزشی کانون‌های تابستانه و موقت کمیته امداد استان زنجان بهره‌مند شده‌اند.

۱۹ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید