اخبار

ارائه ۲ میلیون و ۷۵۳ هزار نفرساعت آموزش مهارتی در زنجان

ارائه ۲ میلیون و ۷۵۳ هزار نفرساعت آموزش مهارتی در زنجان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: طی ۹ ماهه سال جاری، ۲ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۹۲۶ نفرساعت، در چهار خوشه از سوی بخش دولتی در این استان ارائه شده است.
محمدرضا انصاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به عملکرد آموزشی بخش دولتی به تفکیک خوشه تا پایان آذر سال جاری، اظهار داشت: ۸۱۵ هزار و ۴۳۰ نفرساعت در خوشه خدمات، یک میلیون و ۴۱۸ هزار و ۳۰۷ نفرساعت در خوشه صنعت، ۳۵۸ هزار و ۹۱۷ نفرساعت در خوشه فرهنگ و هنر و ۱۶۱ هزار و ۲۷۲ نفرساعت آموزش نیز در خوشه کشاورزی به گروه هدف ارائه شده است.
وی خاطرنشان کرد: خوشه خدمات دربرگیرنده ۱۲ گروه برنامه‌ریزی درسی در زمینه‌هایی مانند امور اداری، بهداشت و ایمنی، مراقبت و زیبایی و خوشه صنعت دربرگیرنده ۳۳ گروه برنامه‌ریزی درسی در زمینه‌هایی مانند مکانیک، صنایع فلزی، برق، صنایع چوب و جوشکاری است.
انصاری افزود: خوشه فرهنگ و هنر دربرگیرنده ۱۱ گروه برنامه‌ریزی درسی شامل صنایع دستی، هنرهای تزئینی، طلا و جواهرسازی بوده و خوشه کشاورزی نیز دربرگیرنده ۱۰ گروه برنامه‌ریزی درسی در زمینه‌های امور زراعی، امور باغی، صنایع غذایی و گیاهان دارویی است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به عملکرد برنامه‌های عملیاتی این اداره کل در ۹ ماهه سال جاری، گفت: برنامه‌های عملیاتی سال جاری در پنج بخش از طریق سازمان به استان ابلاغ شده بود.
وی اظهار داشت: ۲ مورد از برنامه‌ها شامل تولید محتوای آموزش‌های مجازی و تدوین سند برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان در بخش توسعه آموزش‌های مهارتی بود که هر ۲ مورد در ۹ ماهه سال جاری به میزان صد در صد محقق شد.
انصاری خاطرنشان کرد: برنامه‌های بعدی نیز شامل ارائه آموزش‌های مهارتی توسط بخش دولتی، ارائه آموزش‌های مهارتی توسط بخش غیردولتی و برنامه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی بود که تا پایان آذر سال جاری به ترتیب ۷۸، ۷۹ و ۷۵ درصد تحقق یافته‌اند.
۱۹ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید