اخبار

جذب نیروهای بومی در اولویت واحدهای تولیدی زنجان قرار گیرد

جذب نیروهای بومی در اولویت واحدهای تولیدی زنجان قرار گیرد
استاندار زنجان گفت: در جذب نیروهای جدید در واحدهای تولیدی جوانان تحصیل کرده بومی از استان باید مدنظر باشند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه مدیریت بحران استان زنجان برای کمک رسانی به سیل زدگان استان سیستان‌وبلوچستان اقدامات لازم را انجام دهند و اعلام آمادگی کند، اظهارداشت: طی سیل اخیر که استان‌های همانند لرستان درگیر بودند نیروهای امدادی استان کمک‌رسان بودند و اقداماتی انجام دادند.

وی آمار بیکاری در استان زنجان را کاهشی اعلام کرد و خاطرنشان کرد: باید تمام تلاش انجام گیرد تا نرخ بیکاری در استان کاهش یابد و شاهد وقوع افزایش بیکاری در استان نباشیم.

این مقام مسئول با اشاره به این که امتیازاتی برای جوانان متاهل در نظر گرفته می‌شود تا در واحدهای تولیدی استان جذب شوند، تصریح کرد: در جذب نیرو در واحدهای تولیدی استان زنجان در سال گذشته تا به امروز افراد غیر بومی به کارگیری نشده‌اند و سعی بر این بوده افراد بومی جهت اشتغال جذب شوند.

استاندار زنجان اعلام کرد: در جذب نیروهای جدید در واحدهای تولیدی تمام جوانان استان باید مدنظر باشند و صرفاً انتخاب جوانان شهرستان زنجان مورد تاکید نباشد ضمن اینکه افراد متاهل در جذب نیرو جز اولویت‌ در استان قرار گیرد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای ارتقا مدیران برنامه‌های لازم ذکر شده است، عنوان کرد: باید بانوان و آقایان کارمند زیر 40 سال تحت آموزش‌های لازم قرار گیرند.

مقام عالی استان با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای حال حاضر به کارگیری بانوان و جوانان در پست های مدیریتی است، افزود: در سال آینده ترکیب مدیران ارشد و مجرب از جوانان و بانوان شکل خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات به جوانان امری ضروری است، ابراز داشت: مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استاندار زنجان، مدیرکل ورزش و جوانان و شورای هماهنگ کننده بانک‌ها راه‌حل‌های ارائه به تسهیلات را احصا کند و در اختیار جوانان قرار دهد و مشکلات و مسائل این قشر را کاهش دهند زیرا که تحقق این امر به افزایش عزت نفس جوانان کمک می‌کند.

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۰۷:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید