اخبار

30دیماه آخرین مهلت ثبت‌نام جاماندگان بسته معیشتی است.

30دیماه آخرین مهلت ثبت‌نام جاماندگان بسته معیشتی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان جزئیات مرحله دوم نام‌نویسی سبد معیشتی خانوار را اعلام کرد و گفت: 30دیماه آخرین مهلت ثبت‌نام جاماندگان بسته معیشتی است.

  محمدرضا یوسفی اظهار کرد: پس از عدم واریز سبد معیشتی به حساب برخی از خانوارها، اعتراضاتی به موضوع وارد بود که به لحاظ نظارت دقیق بر آن سازمان بازرسی وارد عمل شده و در این رابطه نظارت لازم را انجام می‌دهد تا شفاف‌سازی شود و برای این منظور گزارش‌هایی در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان درباره تکلیف بسته معیشتی افرادی با حقوق کمتر از 5 میلیون که نه تنها دارایی خاصی ندارند بلکه سرمایه آن‌ها هم قابل توجه نیست، گفت: در ارتباط با واریز سبد معیشتی کل وضعیت مالی اعضای خانوار از جمله شاخص‌هایی مثل خودرو، مسکن، سفر‌های خارجی، احکام حقوقی، بیمه تأمین اجتماعی در صورت تحت پوشش بودن و... ملاک است و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی همچنین در ارتباط با دسترسی به حساب شخصی افراد نیز گفت: یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای بررسی دقیق‌تر، اطلاعات مالی و بانکی افراد است که 3 میلیون و 70 هزار و 500 مورد درخواست کننده خودشان اجازه دسترسی دادند و در اطلاعات مالی آنها هم توضیح داده شده است.

یوسفی با اشاره به اینکه در ارتباط با این موضوع حتی راهکارهای جدا شدن فرزند از خانواده برای تفکیک ساختار اقتصادی نیز توضیح داده شده است، گفت: در واقع در این سامانه حساب همه افرادی که اجازه دسترسی دادند بررسی شده و استعلامات مربوط به آنها انجام شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اینکه اطلاعات مجموع واریزی‌های اعضای خانوار در طی سال‌های 95، 96 و 97 به تناسب بعد خانوار در نظر گرفته می‌شود، افزود: در این بررسی تعداد اعضای خانوار در نظر گرفته شده و میزان درآمد تقسیم بر اعضا می‌شود، از همین رو خانواری که سرانه واریزی کمتری دارد در اولویت قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دومین اطلاعات مربوط به تراکنش‌های افراد است که از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی و pos خرید کرده‌اند، افزود: مجموع تراکنش‌های خرید افراد تا پایان آذرماه سال ۹۸ که میانگین برداشت هر خانوار مشخص است، یعنی کل تراکنش‌های خانوار در این مدت ملاک کار و ارزیابی برای واریز سبد معیشتی خواهد بود.

یوسفی تصریح کرد: شهروندان صرفا تا بیست و چهارم دی ماه فرصت ثبت‌نام دارند و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تاکید کرد: 245 هزار و 116 خانوار معادل 75 درصد از جمعیت استان مشمول سبد حمایت معشیتی شده‌اند.

۲۵ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید