اخبار

اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان برگزار کرد:‌

دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه همکاران

دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز ویژه همکاران
مسئول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از برگزاری دوره آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز و موانع پایبندی فرزندان به نماز ویژه همکاران این اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، این دوره آموزشی با تدریس حجت السلام والمسلمین عشقی با هدف استفاده از شیوه‌های ارشادی و تشویقی برای دعوت فرزندان در خانواده‌ها به سوی نماز برگزار گردید.

حجت السلام والمسلمین عشقی عنوان کرد: از آنجایی که ریشه مسائل تربیتی در خانواده‌ها اتفاق می‌افتد، باید کار فرهنگ‌سازی برای اقامه نماز را از خانواده شروع کرد.    
وی ضمن اشاره به این که آموزش نماز باید مرحله به مرحله و تدریجی باشد بر پرهیز از روش‌های آمرانه و حاکمانه در دعوت از کودکان برای اقامه نماز تأکید کرد و گفت: دعوت باید آمیخته با محبت باشد.

حجت السلام والمسلمین عشقی اشاره ای نیز به تشویق فرزندان نمود و گفت: تشویق می تواند مادّی یا معنوی باشد. پاداش و تشویق مادّی حتّی می تواند با خرید یک خوراکی مورد علاقه فرزند یا یک گردش تفریحی، و بازی و سرگرمی صورت گیرد. این نوع پاداش ها خوب است، امّا نباید از پاداش های معنوی و روحی نیز غفلت کرد. گاهی یک آفرین و نوازش تاثیر بیشتری دارد.

این دوره آموزشی در راستای اجرای تفاهم نامه نماز ویژه کارکنان دولت، برای همکاران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با مشارکت امور فرهنگی این اداره کل به مدت سه ساعت برگزار گردید.

۲۶ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید