اخبار

۷۸۴ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق در زنجان پرداخت شد

۷۸۴ میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق در زنجان پرداخت شد
استاندار زنجان گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان، عملکرد موفقی داشته و به‌رغم ابلاغ دیرهنگام تسهیلات طرح رونق تولید، ۷۸۴ میلیارد تومان از این محل، تسهیلات پرداخت شده در حالی که این میزان در سال گذشته ۳۳۸ میلیارد تومان بود.

فتح‌الله حقیقی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان، اظهار داشت: طی ۱۰ ماهه سال جاری حدود ۷۰ جلسه این کارگروه برگزار شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۵ جلسه بود، ۲.۸ برابر شده است البته شمار جلسات مهم نیست بلکه مهم، اجرای مصوبات و رفع مشکلات حوزه تولید است.

وی خاطرنشان کرد: شمار معادنی که فروش داشته و بارنامه صادر می‌کردند از ۱۳۰ معدن در سال گذشته به ۱۹۶ معدن در سال جاری رسیده است.

حقیقی تصریح کرد: در بررسی مشکلات واحدهای تولیدی باید هم قانون اجرا شود و هم روند تولید، تسهیل یابد تا صاحبان واحدها برای ادامه تولید، انگیزه پیدا کنند.

وی افزود: مصوبات جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان طی جلسه‌ای، بررسی و دلایل اجرا نشدن برخی از مصوبات، مشخص و پیگیری شود.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن  گرامیداشت فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: شمار تسهیلات پرداختی توسط شبکه بانکی استان از ۱۳۰ هزار فقره در سال گذشته به ۱۳۸ هزار فقره در سال جاری رسیده و میزان تسهیلات پرداختی نیز از چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۶ هزار و ۲۱۵ میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

وی افزود: متوسط رشد پرداخت تسهیلات توسط شبکه بانکی استان در سال جاری در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن، خدمات، تجارت، مسکن، ساختمان، خدمات بازرگانی و قرض‌الحسنه ۳۷ درصد افزایش داشته است.

حقیقی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، دریافت شده که زنجان از این حیث، رتبه پنجم کشور را دارد در حالی که از لحاظ تعداد جمعیت، رتبه زنجان پایین‌تر است.

استاندار زنجان اظهار داشت: بخشودگی جرایم مالیاتی در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان بود در حالی که در ۹ ماهه سال جاری ۲۵۸ میلیارد تومان بخشودگی بوده که بیش از ۲ برابر شده است.

وی افزود: تقسیط مالیات نیز از ۳۹۴ میلیارد تومان در سال گذشته به ۴۷۰ میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است.

حقیقی با بیان اینکه این دستاوردها نتیجه همت و تلاش تمام مدیران استان است، گفت: این موارد سبب ارتقای رتبه کسب و کار استان طی سال‌های اخیر از ۱۵ به ۳ شده و نشان از عملکرد موفق کارگروه تسهیل و سایر کارگروه‌ها از جمله اقتصاد مقاومتی دارد.

مقام عالی دولت در استان زنجان با اشاره به تلاش برای افزایش بهره‌وری در اشتغال بخش‌های مختلف، اظهار داشت: نرخ اشتغال استان در بخش کشاورزی، بالاتر از میانگین کشوری بود که ۳.۵ درصد آن را کاهش داده و در مقابل برای افزایش بهره‌وری آن تلاش می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: نرخ اشتغال استان در بخش‌های صنعت و خدمات، پایین‌تر از میانگین کشور بوده که ۱.۲ درصد در صنعت و ۲.۳ درصد در خدمات نسبت به سال‌های گذشته، افزایش داده شد.

حقیقی ابراز کرد: امیدواریم اشتغال در حوزه‌های مختلف، متعادل‌تر شده و هر جا که لازم است شتاب و بهره‌وری را افزایش داده و به توسعه متوازن استان زنجان کمک کنیم.

 

۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید