اخبار

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر زنجان:

زنجان از نظر ضریب پوشش در منطقه سبز قرار دارد

زنجان از نظر ضریب پوشش در منطقه سبز قرار دارد
مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر زنجان گفت: هر چند استان زنجان از نظر ضریب پوشش در منطقه سبز قرار دارد، اما همچنان بیش از ۳۰ هزار نفر در زمره جامعه تکلیفی ما هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، علی عباسی در هشتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های استانی تابعه وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی  که با حضور شیرکانی، مدیرعامل و هنر دوست نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،‌روستائیان و عشایر در محل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار گردید، با بیان اینکه تعداد بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در زنجان حدود ۴۶ هزار نفر است، عنوان کرد: جامعه تکلیفی ما برای بیمه حدود ۳۶ هزار نفر بود که بیش از دو هزار نفر آنها به کارگزاری‌ها مراجعه کردند، اما حدود ۳۳ هزار نفر هنوز مراجعه‌ای نداشته‌اند.

او ادامه داد: زنجان جزء استان‌های موفق در زمینه ضریب پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است و در میان استان‌های سبز در این زمینه دسته‌بندی می‌شود.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درباره مشکلاتی که سر راه بیمه کردن کشاورزان، روستاییان و عشایر این استان وجود دارد، عنوان کرد: عمده دلیل عدم استقبال از بیمه وضعیت معیشتی است. هر چند ما تلاش کردیم با اجرای طرح‌هایی از جمله تقسط حق بیمه این مشکلات را کاهش دهیم، اما واقعیت است که وضعیت نامناسب معیشتی برخی افراد مانع آینده‌نگری و گرایش به بیمه می‌شود.

او ادامه داد: از طرف دیگر در مورد جامعه هدف ما ارتباط چهره به چهره، صحبت کردن و قانع کردن افراد مهم است. این کار صورت می‌گیرد، اما لازم است با تلاش و گستردگی بیشتری انجام شود.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید