اخبار

امسال 116 تعاونی در استان زنجان تشکیل شده است

امسال 116 تعاونی در استان زنجان تشکیل شده است
محمدرضا باقری امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: شهرستان خدابنده رتبه اول در تشکیل تعاونی در شش ماهه اول امسال را به خود داده است

محمدرضا باقری امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: شهرستان خدابنده رتبه اول در تشکیل تعاونی در شش ماهه اول امسال را به خود داده است.
وی با بیان اینکه در شهرستان خدابنده در شش ماه اول امسال 40 تعاونی تشکیل شده است، تصریح کرد: در این مدت در شهرستان زنجان 36 تعاونی تشکیل شده است.
معاون مدیرکل تعاون استان زنجان خاطرنشان کرد: شهرستان‌های ابهر با تشکیل 19 تعاونی و خرمدره 13 تعاونی در رده‌های بعدی بیشترین تعداد تعاونی‌های تشکیل شده در شهرستان‌ها بوده است.
وی بیان اینکه با تشکیل این تعاونی‌ها برای 3 هزار و 531 نفر شغل ایجاد شده است، گفت: تعداد اعضای تعاونی‌های تشکیل شده در شش ماهه اول سال 88 بیش از 289 هزار و 102 نفر بوده است.
باقری با اشاره به اینکه اداره تعاونی در شهرستان‌های طارم و ایجرود شهریورماه امسال تشکیل شده است، ادامه داد: با تشکیل اداره تعاون در این شهرستان‌ها قطعا کار تعاونی در شهرستان‌های طارم و ایجرود رونق خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه عمده فعالیت‌های تعاونی‌های تشکیل شده در حوزه‌های تولیدی، اشتغالزایی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی بوده است، افزود: تعاونی‌های مسکن به علت وجود تعاونی مسکن مهر و تعاونی‌های مصرف کمتر تشکیل شده است.
معاون مدیرکل تعاون استان زنجان تصریح کرد: بخش خدمات با تشکیل 45 تعاونی، کشاورزی با 27 تعاونی و صنعت با 18 تعاونی بیشترین تعداد تعاونی‌های تشکیل شده را دارا هستند.
وی با اشاره به اینکه در شش ماهه سال 87 تعداد 154 تعاونی در استان تشکیل شده بود، اظهار داشت: تشکیل این تعداد تعاونی در شش ماهه اول سال گذشته طرح توسعه تعاونی‌های روستایی بوده است.
باقری گفت: اگر بتوانیم اعتبارات این طرح را از وزارت تعاون اخذ کنیم در شش ماهه دوم سال جاری طرح توسعه تعاونی‌های روستایی پیگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه همه روستاهایی که قابلیت‌های تشکیل تعاونی را دارند و به تعداد کافی خانوار دارند، می‌توانند تعاونی روستایی تشکیل دهند، ادامه داد: این طرح مورد حمایت وزارت کشور هم قرار دارد.
معاون مدیرکل تعاون استان زنجان از تشکیل 100 تعاونی روستایی با همکاری جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که قرار است با جهاد کشاروزی امضا شود این تعاونی‌ها مورد حمایت مالی و آموزشی قرار می‌گیرند و محصولات تولید شده از طریق این تعاونی‌ها خریداری خواهد شد.

۲۷ مهر ۱۳۸۸ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید