اخبار

همایش مشترک مدیران تعاونی های مصرف و تولیدی زنجان

همایش  مشترک  مدیران تعاونی های مصرف و تولیدی زنجان
به مناسبت ایام الله دهه فجر همایش مشترک مدیران تعاونی های مصرف و تولیدی فعال در استان زنجان برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان زنجان محمد رضا یوسفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در این همایش با تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت:یوم‌الله بیست و دوم بهمن و راهپیمائی ۲۲ بهمن نماد ایمان، وحدت و اقتدار ایران است . انقلاب اسلامی ایران امانت و هدیه ای الهی بوده و هر روز این انقلاب باشکوه و جلال بیشتر در عرصه های ملی و بین المللی برکت ها و دستاوردهای خود را عرضه می کند.

 

وی بااشاره به اینکه شرکتهای تعاونی مصرف با خصوصیت حقیقی تعاون در واقع نقش بسیار ارزنده‌ای در تعیین سطح واقعی قیمت‌ها، بهبود کیفیت کالا و مبارزه آرام و مستمر با گرانفروشی را بر عهده دارند گفت: فلسفه وجودی شرکت‌های مذکور بر این سه رکن استوار است.

یوسفی اشاره ای نیز به تاریخچه فعالیت شرکت های تعاونی مصرف نمودو گفت: ۲۰۰ سال پیش یعنی از زمان پیدایش اقتصاد بازار و وقوع انقلاب صنعتی و تحولات ناشی از آن و بروز تمایلات سودجویی، کم فروشی و گرانفروشی و برخی بنگاه‌های اقتصادی شکل گرفت و توانست آثار خوب و مثبتی در جوامع بشری به جای بگذارد.

وی ادامه داد: دریک اقتصاد متحول و در حال توسعه مثل اقتصاد ایران که به دلایل عدیده همواره قیمتها در حال تغییر و افزایش است گاه به دلیل نوسانات و عدم ثبات بازار، توسعه شرکت‌های تعاونی مصرف منطقی ترین شیوه برای حفظ بازار است در واقع تعاونی مصرف ملاک صحیحی برای تعیین قیمت ها و نظارت بر آنها برای دولت می باشد.

آسیب ها، معضلات و مشکلاتی که با آن مواجه هستیم در یک برنامه ریزی درست و مدون قابل پیگیری است و بایستی بارفع آنها جایگاه اصلی تعاونی ها را در اقتصاد پیدا کنیم

یوسفی افزود: تقریبا در سطح کشور ۸ درصد از شرکت‌های تعاونی را شرکت تعاونی مصرف تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت های تعاونی مصرف دارای یک برند اصلی و شناسه واقعی هستند و آن برند تعیین عرضه کالا با کمترین قیمت ممکن است.

از گذشته تعاونی‌های مصرف کارنامه های موفقی داشته اند بدون واسطه از تولید کننده ها کالا را دریافت می‌کردند به صورت مستقیم به مصرف‌کننده می رساندند و این یک برند منحصر به فرد است

 

 

 

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید