اخبار

اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان طارم برگزار کرد:

کارگاه آموزشی سلامت روان ویژه کارگران شرکت اتم گاز

کارگاه آموزشی سلامت روان  ویژه کارگران شرکت اتم گاز
کارگاه آموزشی سلامت روان ویژه کارگران شرکت اتم گاز طارم با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان طارم برگزار شد.

نجفی، کارشناس شبکه بهداشت و درمان طارم در این کارگاه مطرح کرد:  با توجه به مدت زمانی که به کارمان اختصاص می‌دهیم، داشتن محل کار سالم و رضایتمندانه‌ برای جلوگیری از به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی‌مان اهمیت زیادی دارد.  اگر شما به هر دلیلی به این نتیجه رسیدید که نمی‌توانید شغل خود را عوض کنید می‌توانید  روی راههایی که موجب ارتقاء  شغلی شما می شوند تمرکز کنید .

وی ادامه داد: یکی از راههای مقابله با استرس مدیریت زمان است. همچنین برای رهایی از استرس در  برنامه روزانه خود زمانی را برای  اقدامات سالمی مانند: ورزش، پیاده ­روی،  موسیقی، دوش آب گرم، تمرینات تنفس عمیق ، معاشرت‌های اجتماعی و استفاده از تعطیلات و مرخصی ها  اختصاص دهید.

نجفی همچنین افزود: یکی از معیارهای سلامت روان داشتن احساس و روحیه با نشاط در محیط کاراست که در نهایت باعث رضایت کلی از زندگی و کار می‌شود. همدلی کردن، قضاوت نکردن، سرزنش نکردن و پیش داوری نکردن از موضوعاتی است که در سلامت روان کارکنان می‌توانند موثر باشند. کارکنان می‌توانند از طریق استراحت منظم ، دنبال کردن تمرینات ورزشی، فعالیت‌های جسمی، تحرک بدنی و رژیم غذایی سالم سلامت خود را حفظ کنند.

و در ادامه هم خانم بهرامی روانشناس مهم‌ترین عواملی که به احساس رضایتمندی شخصی کمک می‌­کند  را کسب مهارت خودآگاهی عنوان کرد و افزود: نقاط ضعف و قوت و ارزش‌های خود را بشناسید و بیشتر از ظرفیت خود برنامه ریزی نکنید. توصیه می‌شود افراد شاغل روزانه نیم ساعت و سه روز در هفته به ورزش مورد علاقه خود بپردازند و کار هایی راکه باعث نشاط و شادبی و دور از استرس است  انجام دهند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید