اخبار

برگزاری نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت متبوع در استان

برگزاری نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت متبوع در استان
نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های استانی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، مدیرکل اداره فنی و حرفه‌ای استان طبق دستور کار جلسه گزارشی جامع از عملکرد این اداره کل ارائه نمود و اظهار داشت: با توجه به تغییراتی که در برهه های زمانی مختلف در بحث فناوری و تکنولوژی رخ می دهد در پی تعیین ارزش و جایگاه واقعی آموزش های مهارتی هستیم .

انصاری همچنین عنوان کرد: برنامه و سند توسعه مهارت استان را با همکاری سایر دستگاه‌ها و فرمانداران شهرستان و روسای ادارات تابعه  در سطح ملی تدوین کرده ایم  که در بین سایر استانها کم نظیرترین سندی است که مراحل نهایی در سازمان در حال بررسی است.

 یوسفی، مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در این جلسه ضمن اشاره به نقش اساسی اداره فنی و حرفه ای در بحث آموزشهای مهارتی مطرح کرد:  آموزش‌های مهارتی رکن اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می‌شوند و کارآفرینی و اشتغال در صورتی تحقق پیدا خواهد کرد که از مسیر مهارت‌آموزی عبور کنند و مهارت آموزی کلید کارآفرینی و اشتغال است.

یوسفی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در بحث عدم پایداری برخی از فعالیت‌های اقتصادی با آن مواجه هستیم عدم تکمیل زنجیره‌های ارزش است که یکی از حلقه‌های این زنجیره آموزش‌های مهارتی است و با تکمیل زنجیره‌های تولید و ارزش که رکن اصلی آموزش های مهارتی هستند دیگر شاهد توقف و تعطیلی خیلی از فعالیت های اقتصادی که عمر کوتاهی داشته‌اند نخواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در رابطه با دیگر دستور کار جلسه که بررسی راهکارهای کمک به هموطنان آسیب دیده در حادثه بارش برف گیلان بود تصریح کرد: یکی از اهدافی که این جلسه به دنبال آن است در راستای دستور مقام عالی وزارت در جهت کمک به هم وطنان عزیز مان در استان گیلان مامور هستیم به اتفاق تعدادی از استان های همجوار همکاری‌های لازم را در این زمینه داشته باشیم .

یوسفی گفت: طی مذاکرات صورت گرفته با معاون اقتصادی وزیر و مدیرکل استان گیلان در ارتباط با نیازهای مذکور  رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کمک رسانی به جامعه هدف یعنی بهزیستی است که با توجه به بازگشایی ۵۰۰ روستایی که مسدود شده بودند مددجویان بهزیستی دچار مشکلات عدیده ای  شده اند که نیاز مبرم به کمک دارند.

یوسفی در همین زمینه از اداره کل بهزیستی استان خواستار پیگیری ویژه شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پایان از اعضای شورای هماهنگی که همواره در فضای همدلی، همراهی و هم افزایی خالصانه خدمت رسانی می کنند تقدیر و تشکر نمود و همچنین از رئیس اتاق تعاون استان به عنوان یکی از اعضای فعال این شورا تشکر ویژه کرد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید