اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان:

روند توجه به جایگاه تعاونی‌ها رو به بهبود است

روند توجه به جایگاه تعاونی‌ها رو به بهبود است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان زنجان گفت: امروزه شاهد روند مطلوب اهتمام به جایگاه شرکت‌های تعاونی هستیم.

 محمدرضا یوسفی  با بیان اینکه تعاون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های خصوصی از جایگاه ارزشمند و تاثیرگذاری در رونق اقتصاد ملی برخوردار است، افزود: امروز زمان آن فرا رسیده است که در راستای ترویج فرهنگ تعاون که یکی از تاثیرگذارترین نوع فعالیت اقتصادی در شرایط کنونی به‌شمار می‌رود، تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری از طرح‌های تعاونی، یکی از راهکارهای مهم در راستای اهتمام به جایگاه این بخش به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: طی بهمن‌ماه امسال شاهد بهره‌برداری از ۶۵ طرح تعاونی با میزان اشتغال‌زایی ۵۱۶ نفر در استان زنجان بودیم که این مهم نویدبخش روزهای خوب برای عرصه تعاونی‌ها خواهد بود.

یوسفی با یادآوری اینکه این تعداد طرح تعاونی افتتاح شده در استان زنجان طی بهمن‌ماه امسال به صورت همزمان با سراسر کشور و با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی به بهره‌برداری رسید، ادامه داد: برای به بهره‌برداری رسیدن این تعداد طرح تعاونی ۲۸۴ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با تاکید بر اینکه یکی از ضرورت‌های امروز، بحث اشتغال روستایی است، اظهار کرد: با توجه به طرح‌های افتتاح شده در استان زنجان طی بهمن‌ماه امسال، زمینه اشتغال ۹۱۰ نفر ارز روستاییان استان فراهم شد که در این راستا ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی هزینه شده است.

یوسفی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، بخش تعاون می‌تواند در بسیاری از موارد نقش تسهیل‌گری را ایفا کند، خاطرنشان کرد: از این تعداد طرح تعاونی به بهره‌برداری رسیده، ۴۵ طرح در بخش کشاورزی، ۷ طرح در بخش صنعت و ۱۳ طرح در بخش خدمات بوده است.

۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید