اخبار

طرح کارورزی برای نخستین بار در تعاون زنجان اجرامیشود

 طرح کارورزی برای نخستین بار در تعاون زنجان اجرامیشود
خبرگزاری فارس: معاون مدیرکل تعاون استان زنجان گفت: امسال برای نخستین بار طرح کارورزی در تعاون استان زنجان اجرایی شده است

محمد رضا باقری در گفتگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: از طریق وزارت تعاون و سازمان فنی حرفه‌ای سهمیه استان برای بخش تعاون 108 نفر در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این سهیمه شامل افرادی که فارغ‌التحصیل کارشناسی و کاردانی دانشگاه‌‌ها هستند می‌شود، تصریح کرد: این افراد در شرکت‌های تعاونی پذیرنده کارورز مشغول به کار خواهند شد.
معاون مدیرکل تعاون استان زنجان با بیان اینکه حداقل 50 درصد هزینه اشتغال آنها را دولت پرداخت می‌کند، ادامه داد: اگر شرکت تعاونی و کارورز به توافق برسند یک قرارداد چهار ساله منعقد می‌شود که در این صورت 50 درصد دیگر هزینه (11 ماه کارورزی) را دولت پرداخت می‌کند که در جمع 100 درصد هزینه این مدت است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد سهمیه استان زنجان در شرکت‌های تعاونی جذب شده و در حال گذراندن دوره کارورزی هستند، افزود: این رقم شامل 57 نفر کارورز است که تاکنون در شهرستان‌های مختلف جذب شده‌اند.
باقری با بیان اینکه بیشترین افراد جذب شده در شهرستان ابهر با 25 نفر است، گفت: شهرستان خدابنده با 14 نفر و شهرستان خرمدره با 10 نفر رتبه‌های بعدی را دارند.
وی خاطرنشان کرد: 51 نفر دیگر از سهمیه استان زنجان در شش ماهه دوم سال‌ جاری در شرکت‌های تعاونی جذب خواهند شد.
معاون مدیرکل تعاون استان زنجان هدف این طرح را آشنایی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها با کسب و کار و کسب مهارت اعلام کرد و عنوان داشت: حداقل مزایای این طرح اشتغال موقت و کسب تجربه کاری برای کارورز و پایین آمدن هزینه‌های شرکت تعاونی با کمک‌های دولتی است.
وی تصریح کرد: اگر نتیجه کارورزی منجر به عقد قرارداد چهار ساله شود به اشتغال پایدار کمک می‌کند.
باقری با اشاره به اینکه برای این طرح تاکنون 300 نفر تقاضای کارورزی کرده‌اند، ابراز داشت: شرکت‌هایی که مایل هستند کارورز بگیرند به اداره تعاون اعلام می‌کنند و از بین متقاضیان کسانی که شرایط را دارا هستند، معرفی می‌شوند.

۴ آبان ۱۳۸۸ ۰۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید