اخبار

در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر بررسی شد:

نحوه کنترل حضور اتباع خارجی در واحدهای تولیدی

نحوه کنترل حضور اتباع خارجی در واحدهای تولیدی
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ابهر خبر داد: جلسه ای به منظور هماهنگی لازم در جهت اقدامات ضروری در نحوه کنترل حضور اتباع خارجی در واحدهای تولیدی با موضوع کرونا ویروس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان،‌محمد علی انباری افزود: این جلسه با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر و با حضور کارشناسان بهداشت و تغذیه، مدیران و نمایندگان واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان در محل  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابهر برگزار گردید.

انباری عنوان کرد: با توجه به ورود ویروس کرونا در ایران بیش از پیش نیاز به همکاری و تعامل با واحدهای تولیدی و صنعتی داریم .

 در ادامه دکتر شعبانی توضیحاتی در مورد پیدایش و چگونگی انتقال این بیماری و نحوه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه نمود تا از خطری که در کمین چرخه تولید و اقتصادی کشور می باشد جلوگیری کنیم .

در این جلسه همچنین کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ضمن تاکید بر رعایت بهداشت فردی  در مورد تغذیه مناسب جهت بالا رفتن مقاومت بدن در برابر این بیماری توضیحات کاملی ارائه کردند .

در پایان مقرر گردید واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه در صورت مشاهده علائم سرماخوردگی به شخص بیمار مرخصی داده شود و از طریق بهداشت حرفه ای بلافاصله به شبکه بهداشت اطلاع داده شود ، جلسه ای با حضور بهداشتیاران حرفه ای شرکت ها برگزار گردد، تاکید گردید مسئولین آشپزخانه واحدها از نظر سلامت فردی تایید و رعایت بهداشت کاملا در محیط آشپزخانه و ضدعفونی کردن حداقل 3 بار در روز اقدام گردد،  شرکت هایی که پیمانکاران غیربومی دارند و در صورت ورود به شرکت برای تست اولیه با بهداشت و درمان شهرستان هماهنگی اقدام لازم به عمل آورند و همچنین به دفاتر مرکزی مدیران واحدهای صنعتی که در جلسه طبق دعوتنامه رسمی حاضر نگردیدند اعلام شود چنانچه در آن واحد در خصوص ویروس کرونا مشکلاتی بعلت عدم رعایت موارد اعلامی در جلسه رخ دهد مسئولیت و عواقب آن مستقیما متوجه مدیر مربوطه می باشد

۸ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید