اخبار

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد

۳۶خدمت کمیته امداد برای مددجویان بصورت الکترونیکی انجام می شود

۳۶خدمت کمیته امداد برای مددجویان بصورت الکترونیکی انجام می شود
از ابتدای فراهم شدن زمینه ارائه خدمات الکترونیکی به مددجویان بیش از ۳هزار و۲۶۰در خواست در سامانه الکترونیکی مددجویان ثبت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در جلسه شورای مدیران این هفته  با تبریک  حلول ماه مبارک رجب ولادت باسعادت پنجمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام محمدباقر (ع) گفت: با توجه به گسترش استفاده از خدمات به‌صورت الکترونیکی بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در حال حاضر زمینه ارائه الکترونیکی ۳۶ خدمت کمیته امداد نیز فراهم‌شده است.

وی افزود: مددجویان می‌توانند از طریق نشانی  اینترنتی e.emdad.ir با استفاده از رایانه شخصی، گوشی همراه و یا با مراجعه به دفاتر خدمات اینترنتی و درج کد ملی و شماره شناسنامه خود وارد سامانه شده و اقدام به ثبت و ارسال درخواست خود کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان بابیان اینکه ۶ خدمت در حوزه مسکن به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود ادامه داد: این خدمات شامل تعمیرات و بازسازی جزئی مسکن، خرید مسکن، احداث مسکن، انشعاب، بهسازی و تسهیلات شهرداری است.

صفری با اشاره به اینکه ارائه خدمات الکترونیکی  هم برای مددجویان وهم برای مددکاران مهم است افزود :مددجویان تحت حمایت می‌توانند از طریق تلفن همراه ،رایانه شخصی ویا مراجعه به دفاتر پیشخوان محل سکونت خود از اتلاف وقت وصرف هزینه‌های اضافی خوداری نموده ومددکاران به واسطه کاهش مراجعین نیز فرصت زیادی برای ارائه خدمات  کمی و کیفی داشته باشند

وی بابیان اینکه درخواست وام کارگشایی و وام دانشجویی نیز به‌صورت الکترونیکی است گفت: مددجویان برای دریافت خدمات مشاوره تحصیلی، ازدواج، روانشناسی و امور خانواده نیز می‌توانند درخواست خود را به‌صورت الکترونیکی در سامانه کمیته امداد ثبت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان خاطرنشان کرد: خدمات نظام‌وظیفه، تسهیلات کمک‌هزینه امور رفاهی و تسهیلات مهاجرت به روستا نیز به‌صورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

وی با اشاره به پذیرش درخواست عمومی اشتغال به‌صورت الکترونیکی تصریح کرد: همچنین مددجویان برای دریافت کمک‌هزینه جهیزیه نوعروس، جهیزیه ازدواج مجدد بانوان و کمک‌هزینه ازدواج پسران و در حوزه فرهنگی نیز برای دریافت خدمات دانش‌آموزی، پوشش خدمات دانشجویی و پوشش خدمات نخبگی می‌توانند درخواست خود را به‌صورت الکترونیکی ثبت کنند.

صفری در پایان از ثبت بیش از سه هزار۲۶۰ درخواست مددجویی از طریق سامانه الکترونیکی امداد خبر داد و گفت: روند الکترونیکی شدن خدمات  کمیته امداد بایستی به‌صورت جهشی  انجام‌گرفته وبِ سمت امداد الکترونیک حرکت نماییم.

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید