اخبار

تشکیل 18 تعاونی دانشجویی در زنجان

تشکیل 18 تعاونی دانشجویی در زنجان
رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی واحد زنجان گفت: امسال 18 تعاونی دانشجویی در سطح استان زنجان تشکیل می‌شود

محمد فتحی اظهار داشت: این تعاونی‌ها با اعضای 7 تا 20 نفره تشکیل می‌شوند.
وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی این تعاونی‌ها تا سقف یک میلیون و 500 هزار تومان وام داده می‌شود، تصریح کرد: حداقل این وام‌ها برای این تعاونی‌ها 500 هزار تومان است.
رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی واحد استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از نقاط قوت این دانشگاه متعارف بودن شهریه‌های تحصیلی است که پس از روی کار آمدن دولت نهم در راستای تحقق عدالت آموزشی در سطح کشور تدابیر خوبی اندیشیده شده است، ادامه داد: هم اکنون طبق مصوبه‌های دانشگاه‌های دولتی دانشگاه علمی ـ کاربردی نیز 10 درصد افزایش شهریه داشته است.
وی با بیان اینکه اولویت اصلی دانشگاه علمی ـ کاربردی ایجاد اشتغال در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، کارگری و صنایع دستی است، ابراز داشت: در این راستا تفاهمنامه‌ای با وزارت تعاون برای تشکیل تعاونی‌های دانشجویی منعقد شده است.
فتحی با اشاره به اینکه با همکاری صندوق مهر امام رضا (ع) وام‌های خود اشتغالی به دانشجویان ارائه می‌شود، گفت: این وام‌ها به دو صورت خویش فرمایی و کارفرمایی پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه وام‌های کارفرمایی حداکثر تا مبلغ 60 میلیون تومان است، عنوان داشت: وام‌های خویش فرمایی تا سقف 10 میلیون تومان ارائه می‌شود.

۵ آبان ۱۳۸۸ ۱۰:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید