اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

رعایت استانداردهای لازم در محیط کاری لازم و ضروری است

رعایت استانداردهای لازم در محیط کاری لازم و ضروری است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عنوان کرد: رعایت استانداردهای لازم در محیط کاری واحدهای تولیدی لازم و ضروری است و باید به شکلی باشد که به محیط زیست آسیب نزند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمدرضا یوسفی  اظهار کرد: بر اساس بند 2 مصوبات صورتجلسه 161 کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مأمور تشکیل این کمیته برای پیشگیری از ویروس کرونا در محیط‌های کار برای حفظ سلامت نیروی کار و محیط کار شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با اشاره به اهم وظایف این اداره کل برای حفظ سلامت کارگران و کارفرمایان واحدهای تولیدی بیان کرد: رعایت استانداردهای لازم در محیط کاری لازم و ضروری است اما باید به شکلی انجام شود که به محیط زیست آسیب نزند.
وی بر استفاده از ظرفیت‌های بسیج کارگری و سپاه، تأمین اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی در پیشگیری از بیماری کرونا در محیط‌های کارگری تأکید کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های موجود در این زمینه بهره گرفت.
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری زنجان نیز در این جلسه بر اهمیت تشکیل کمیته نظارت بر مسائل بهداشتی کارخانجات پرداخته و بر تأکید استاندار بر عملیات ضربتی در واحدهای تولیدی در این زمینه اشاره کرد.
محمدرضا آبی‌پور با اشاره به فعالیت خانه‌های بهداشت کارگری و نیز کمیته‌های فنی و ایمنی واحدهای تولیدی گفت: در شرایط حاضر اولویت با موضوع مقابله با کرونا است.
وی به وضعیت تولید الکل، ژل ضدعفونی کننده و محلول‌های ضد‌عفونی کننده در استان اشاره کرد و گفت: از بابت این سه قلم کالای بهداشتی در استان هیچ گونه محدودیتی برای شهروندان نیست فقط در بحث ماسک و دستکش کمی محدودیت وجود دارد که آن هم با تمهیداتی که اندیشیده شده در آینده نزدیک مشکل برطرف خواهد شد.
از مصوبات این جلسه بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت استان نسبت به اعلام و ارسال دستورالعمل فرمولاسیون و استاندارد گندزدایی محیط‌های بیرون و داخل کارخانجات، در کمتر از 24 ساعت، ارسال لیست واحدهای تولیدی بالای 50 نفر از سوی تأمین اجتماعی، مکاتبه با مدیران واحدهای تولیدی استان، اقدام بهداشتی مورد نیاز آن واحدها( ژل ضدعفونی کننده، پایه الکلی و دستکش نایلونی)، همکاری با بسیج کارگری سپاه استان برای هماهنگی خودروهای مخصوص ضدعفونی کننده بود.

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید